فاصله بین مسئولان با جوانان و دانشجویان کاهش یابد
فاصله بین مسئولان با جوانان و دانشجویان کاهش یابد

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان گفت: فاصله بین مسئولان با جوانان و دانشجویان کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر دوشنبه در جمع دانشجویان اظهار داشت: نیروی انسانی هر جامعه‌ای نقشی مهم و اساسی را در آن جامعه دارد و باید توجه خاصی به آن صورت گیرد.
وی جوانان فعال، پر انرژی، خلاق و توانمند را از ظرفیت‌های مهم یک جامعه دانست و اضافه کرد: باید در زمینه استفاده از منابع انسانی برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد که از جوانان با انگیزه و روحیه انقلابی بهتر و بیشتر استفاده شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حضور جوانان در عرصه‌های مختلف عاملی برای موفقیت است افزود: در دوران دفاع مقدس با تکیه بر جوانان شاهد موفقیت‌های بسیار زیادی برای کشور بودیم و اکنون نیز باید از این ظرفیت بهتر استفاده شود.
وی جوانان را سرمایه‌ای مهم برای نظام دانست و گفت: جوانان ایران اسلامی با استعداد، نجیب و توانمند هستند و جغرافیای جوانان ایران اسلامی در جهان بی‌نظیر است.
آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه توجه به جوان یک نگاه راهبردی و استراتژیک است خاطرنشان کرد: فاصله میان مسئولان و جوانان اشتباه و خطرناک است و باید این ارتباط به ویژه با دانشجویان تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه رویکرد دولت انقلابی و مردمی آیت‌الله رئیسی توجه به ظرفیت جوانان است، از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر خواست به مطالبات جوانان و مسئولیت دادن به آنان توجه و سرمایه‌گذاری کنند.
امام جمعه بوشهر تاکید کرد: از شاخص‌های دانشجو تراز انقلاب اسلامی می‌توان به بصیرت، انقلابی‌گری، دشمن‌ستیزی، مسئولیت‌پذیری و توانمندی در حل مسائل و چالش‌های کشور اشاره کرد.
وی بیان کرد: در شرایط کنونی نظام اسلامی، باید از ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از قشر جوان، آگاه، متخصص و فرهیخته دانشگاهی استفاده شود و در این راستا خودکفایی علمی امری مهم است.