فرماندارگناوه: بانک‌ها در اعطای تسهیلات مسکن تسهیل‌گری کنند
فرماندارگناوه: بانک‌ها در اعطای تسهیلات مسکن تسهیل‌گری کنند

گناوه – ایرنا – فرماندار گناوه گفت: بانک‌های این شهرستان در پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن بصورت انقلابی و جهادی، روان سازی و تسهیل‌گری کنند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری روز شنبه در آیین کلنگ زنی ساخت ۳۵۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به صورت نمادین در روستای چهارروستایی بندرریگ این شهرستان افزود: بحث مسکن یکی از اهداف و برنامه‌های مهم و  ویژه  آیت الله رئیسی در سال جاری است و همه باید در این زمینه کمک یار دولت باشیم.

وی اظهارکرد: برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان مسکن که استاندار بوشهر نیز بر آن تاکید وافر دارد، جلسه ای با حضور رئیسان بانک‌های عامل برگزار خواهد شد تا مشکلات و موانع سر راه آنها برداشته شود.

فرماندار گناوه گفت: از مجموع ۲ هزار۵۸۹ واحد مسکونی استان بوشهر در قالب نهضت تولید ملی مسکن استان بوشهر ۳۵۰ واحد به این شهرستان تعلق دارد که در روستاها، بنیادمسکن انقلاب اسلامی در زمینه شناسایی، تشکیل پرونده، معرفی به بانک و نظارت و اتمام واحدها در کنار مردم است.

صفری ادامه داد: با برنامه ریزی به عمل آمده تسهیلات به واحدهای مسکونی به صورت خودمالکی و انبوه سازی با زیربنای ۴۰ تا ۶۰ مترمربع  پرداخت خواهد شد و اگر متقاضیان قصد افزایش زیربنا دارند در صورت تمکن مالی می‌توانند انجام دهند.

فرماندار گناوه افزود: سقف وام در نظر گرفته برای ساخت منزل در روستاها، ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد است و به محرومان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی  ۳۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر مقاوم و نوسازی واحدهای مسکونی در سطح شهر و روستاهای این شهرستان، از تلاش بنیادمسکن انقلاب اسلامی و دیگر دستگاه‌های متولی در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن تقدیر کرد.

فرماندار گناوه از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بخشداران و دهیاران خواست تا در اجرای احداث واحدهای مسکونی سرعت بخشی، نظارت دقیق و مستمری داشته باشند و به ایجاد زیرساخت‌ها از جمله برق و آب اهتمام جدی ورزند.

مهدی مرادپور رئیس شورای اسلامی روستای چهارروستایی با تقدیر از خدمات ارزشمند و نگاه خاص دولت سیزدهم به مسکن مردم گفت: اهالی این روستا برای دریافت تسهیلات مسکن مشکل ضمانت بانکی دارند که امیدواریم با درایت فرماندار شهرستان در این زمینه گره گشایی شود تا بتوانند سرپناهی برای خود بسازند.

وی افزود: تاکنون در این روستا از مجموع ۵۰ پرونده تشکیل شده نهضت ملی مسکن تنها ۱۵ نفر به بانک مراجعه کردند و مابقی به علت  موضوع گیردادن بانک ها به داشتن ضامن  با مشکل مواجه شدند.

بیش از ۲۰ درصد از جمعیت ۱۰۵ هزارنفری شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در روستاها سکونت دارند.