فرماندارگناوه:  همدلی مسئولان و مردم در  خدمات رسانی به گردشگران تجلی یافت
فرماندارگناوه:  همدلی مسئولان و مردم در  خدمات رسانی به گردشگران تجلی یافت

گناوه آنلاین؛ فرماندار گناوه گفت: با برنامه ریزی مدون ، همدلی و وحدت بین مردم و مسئولان ، این شهرستان توانست در خدمات رسانی به جمعیت میلیونی مسافران و گردشگران نوروزی موفق عمل کند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری روز یکشنبه در آیین تجلیل از خادمان سفر این شهرستان باحضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر افزود: خدمات رسانی به بیش از ۵ میلیون مسافر و گردشگر نوروزی در یک بازه زمانی ۱۵ روزه قابل ملاحظه و سخت است اما  ستاد خدمات سفر  با تشکیل کمیته های ۱۲ گانه و همراهی و همدلی مردم تمام تلاش و همت خودرا  بکار بستتند.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه سفرهای نوروزی به علت شرایط کرونایی نامشخص بود، ستاد  خدمات سفر منتظر دستور از کشور بود که بلافاصله برنامه ریزی های لازم  برای خدمات رسانی از ۲۵ اسفند آغاز شد و  در روز ۲۷ اسفند مسافران  وارد این شهرستان شدند.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گناوه ادامه داد: در تعطیلات نوروز امسال با حمایت و پشتیبانی استاندار بوشهر،  توانمندی های ادارات ،  زیرساخت ها و امکانات موجودی را  که شهرستان داشت با همفکری ستاد وارد عمل کردیم.

وی ادامه داد: امنیت یکی از مهم ترین مبحث در این ایام بود که ۱۱ منطقه در شهر تحت پوشش امنیتی قرار گرفت و در این زمینه رضایتمندی میهمانان و شهروندان فراهم شد.

وی نقش شهرداران گناوه و بندر ریگ را در این ایام ستود و گفت: شهرداری های این دو بندر با پشتیبانی شوراهای اسلامی از روز اول تا پایان تعطیلات نوروز پای کار بودند و همراه با بقیه دستگاه‌های خدمات رسان جهادی عمل کردند.

                                                       فرماندارگناوه:  همدلی مسئولان و مردم در  خدمات رسانی به گردشگران تجلی یافت

صفری افزود: جهت رفع دغدغه مسافران در حوزه بهداشت و سلامت، یک کانکس اورژانس ۱۱۵ در ساحل مستقر و به خدمات رسانی پرداخت.

فرماندار گناوه گفت: در زمینه  تامین کالاها و اقلام اساسی ، آرد نانواییان، سوخت  و آب رسانی در بازه زمانی ۱۵ روزه که شهر با جمعیت میلیونی روبرو بود با برنامه ریزی مناسب ذخیره سازی صورت گرفت و با مشکلی مواجه نشدیم.

وی از معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری خواست تا جلسه ستاد هماهنگی سفر را در طول سال به صورت مستمر برگزار کند و  نقاط ضعف و ایرادات و قوت را شناسایی و بررسی کنند.

صفری ادامه داد: در این راستا  یک کارگروه کارآمد متشکل از اقشار مختلف تشکیل شود تا از پیشنهادها و نظرات آنها برای خدمات رسانی شایسته تر در نوروز سال آینده بکار گرفته شود.

وی افزود: در فراهم کردن زیرساخت های گردشگری این شهرستان بر ۱۰ سال آینده باید متمرکز شویم و آنچه را نیاز است با یک برنامه ریزی و استفاده از کارشناسان مجرب و کارآمد فراهم کنیم.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گناوه  برگزاری جلسه ستاد استانی ستاد خدمات سفر را  در این شهرستان از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار شد و گفت: مراکز تفریحی، ورزشی و تجاری این شهرستان  تقویت و توسعه یابد.

امام جمعه گناوه گفت: در تعطیلات نوروز امسال کلیه اعضای ستاد خدمات سفر با مشارکت و همراهی مردم از استراحت خود گذشتند و با تمام  توان ، برای میزبانی از هموطنان تلاش کردند.

                                                                    فرماندارگناوه:  همدلی مسئولان و مردم در  خدمات رسانی به گردشگران تجلی یافت

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: با پایان یافتن ایام نوروز نباید ستاد فعالیت های خود را تعطیل کند و از هم اکنون برای سال آینده   برنامه ریزی خوبی انجام شود.

وی اظهارداشت: حضور هموطنان در این شهرستان ۸۰ هزار نفری بسیار چشمگیر بود که امکان خدمات رسانی سخت و دشوار بود اما شهرستان از  بضاعت و ظرفیتی که داشت، استفاده کرد و سربلند بیرون آمد.

وی بر بحث بوم گردی در شهرستان تاکید کرد و گفت: منطقه تل چیتی یکی از ظرفیت های مناسبی است که می توان از آن برای ایام نوروز اگرچه مالکانی دارد و باید با آنها به تفاهم رسید، بهره برد.

بخشدار بندر ریگ گفت: در تعطیلات نوروز امسال ،۶۰ کلاس درس، ۱۰ سالن و نمازخانه و سالن ورزشی ورزشگاه و پارک های ساحلی شهر ریگ برای میهمانان نوروزی پیش بینی شد و در این نقاط اسکان یافتند.

ضرغام محمدی افزود: بیش از ۱۵ هزار گردشگر نوروزی در  ۲ روستای هدف گردشگری جزیره شمالی و جنوبی با داشتن ساحل زیبا و برپایی غرفه های صنایع دستی حضور یافتند.

وی اظهارداشت: شهر ریگ دارای جنگل حرا در ساحل است که با برنامه ریزی مناسب می توان به جاذبه بسیار چشمگیری تبدیل شود.

بخشدار بندر ریگ گفت: تکمیل جزیره نمونه گردشگری میرمهنا این بندر بر جاذبه های گردشگری این بندر می افزاید که از مدیرکل میراث فرهنگی استان تقاضامندیم در این زمینه برنامه ریزی لازم کند.

در پایان این آیین از مسئولان کمیته  ۱۲ گانه ستاد  هماهنگی خدمات سفر نوروزی و تعدادی از خبرنگاران تجلیل به عمل آمد.