فرماندار گناوه به مدیریت بحران این شهرستان آماده باش داد
فرماندار گناوه به مدیریت بحران این شهرستان آماده باش داد

گناوه – ایرنا – فرماندار گناوه گفت: با توجه به پیش بینی و اعلام وقوع بارندگی شدید توسط اداره کل هواشناسی استان بوشهر، دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان در آماده باش کامل باشند.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری سه شنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان افزود: همه ادارات و اعضای مدیریت بحران تجهیزات و امکانات موجود را  بررسی و مورد بازدید قرار دهند.

وی اظهار کرد: شرکت‌های مستقر و فعال در این شهرستان در صورت اعلام نیاز ستاد بحران، همکاری لازم داشته باشند.

فرماندار گناوه گفت: اطلاع رسانی لازم و مستمر در شهر و روستاهای سطح بخش توسط شهرداری و دهیاری ها و راهداری انجام شود و  برای جلوگیری از هرگونه حادثه و  آبگرفتی، اقدام به پاکسازی کانال دفع آب های سطحی، مسیل‌ها، آبراها و دهانه‌های پل‌ها  کنند.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه به علت  طغیان رودخانه های فصلی از سمت دره چهارروستایی، رودشور و گپ  احتمال سرریز شدن آب وجود دارد، اطلاع رسانی گسترده به مردم در ارتباط با حضور نیافتن در مناطق مستعد وقوع حادثه بویژه آبگرفتگی و سیلاب در دستور کار قرار گیرد.

صفری گفت: بیمارستان و مراکز خدمات درمانی در سطح شهر و روستاها  در آمادگی کامل باشند.

فرماندار گناوه افزود:  اداره بندر ودریانوردی بر خروج شناورهای صیادی و باری نظارت کامل د اشته باشد و در صورت متلاطم شدن دریا  ضمن اطلاع رسانی و هشدارهای لازم، از خروج آنها جلوگیری کند.

وی بیان کرد: مصاحبه و اطلاع رسانی از وضعیت بارندگی به خبرنگاران تنها از طریق فرمانداری اعلام خواهد شد و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران از این اقدام خودداری کنند.

در این جلسه، وضعیت موجود امکانات و تجهیزات دستگاه‌های عضو  شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بررسی و مدیران مربوطه گزارشی ارایه کردند.