فناوری هسته‌ای برای کشور اقتدارآفرین و ثروت‌زا است
فناوری هسته‌ای برای کشور اقتدارآفرین و ثروت‌زا است

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: دستیابی به فناوری هسته‌ای موجب اقتدار و ایجاد ثروت و توانمندی برای کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر دوشنبه در اولین کار سوق ملی فراگیر فناوری هسته‌ای در بوشهر اظهار داشت: دانش هسته‌ای دانشی است که توان و اقتدار کشور در مدیریت عرصه‌های پدیده‌های زیستی را بالا می‌برد.
وی با بیان اینکه کشور ما به دنبال انرژی صلح آمیز است و آینده جهان از آن دانش هسته‌ای است افزود: کشورهایی که به دنبال مدیریت جهان هستند سعی می‌کنند دانش هسته‌ای را منحصر خود کرده و به دنبال تبعیض علم هستند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نظم نوین آینده جهان یک نظم فوق العاده است، گفت: کشورها با توسعه این دانش می‌توانند نقش آفرینی ویژه داشته باشند و در نظم نوین آینده جهان مؤثر واقع شوند.
آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: دشمن امروز برای کشور ما جنگ ترکیبی طراحی کرده است و برنامه جامع برای ما دارند. و کشورهایی که با نظام استعماری مخالف هستند در نظم آینده جهان حضور نداشته باشند.
وی اظهار داشت: علم، آغاز اقتدار انسان و تأثیر گذاری بر پدیده‌های جهانی است و انسان بدون داشتن علم توان شناخت صحیح را نخواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه علم رابط اقتدار آفرین انسان در نظام پیرامونی است، گفت: اگر انسان علم داشته باشد، می‌تواند پدیده‌های مدیریتی را بشناسد و اگر علم نداشته باشد، بالعکس پدیده‌ها ما را مدیریت خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه علم ماهیت انسان است و دانش هسته‌ای از علوم استراتژیک است، ادامه داد: دانش هسته‌ای علمی است که دارای مزایا و توانمندی‌های فوق العاده‌ای است که می‌توان با ایجاد زیر ساخت‌ها در دانش‌های دیگر چون پزشکی، سیستم‌های نوین دفاعی و علوم دیگر تأثیر گذار بود.
امام جمعه بوشهر عنوان کرد: دانش هسته‌ای قطعاً می‌تواند برای کشور اقتدار بیافریند و قدرت کشور را در تغییر تحولات، استفاده کار آمد و ثروت زا در پدیدهای در اختیار افزون کرد.