لزوم رفع آلودگی آب در دشتستان / ۴۳ روستا متولی آب ندارد
لزوم رفع آلودگی آب در دشتستان / ۴۳ روستا متولی آب ندارد

بوشهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: آلودگی آب در روستاهایی که تحت پوشش آبفا نیستند و از نعمت آب‌لوله‌کشی برخوردار نیستند باید برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ماریا خویش دوست عصر دوشنبه در نشست پیگیری مشکلات آب در شهرستان دشتستان اظهار داشت: متأسفانه در روستاهایی از شهرستان که تحت پوشش آبفا قرار ندارند آلودگی‌هایی وجود دارد که می‌تواند موجب به خطر افتادن سلامت افراد آن مناطق در دشتستان شود.
وی با اشاره به اهتمام جدی متولیان حوزه سلامت برای تأمین بهداشت آب افزود: بر اساس پایش‌های انجام شده در پایان سال گذشته، ۹۷ درصد نمونه‌های میکروبی شهری مطابق استاندارد بوده اما در روستاها این میزان ۸۶ درصد بوده است.رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در برخی روستاها با وجود سیستم لوله کشی متولی آب آبفا وجود ندارد.
۴۳ روستا در دشتستان متولی آب ندارد
وی ادامه داد: عدم دستیابی کامل به شاخص‌های سلامت آب در روستاها به دلیل وجود ۴۳ روستایی است که فاقد متولی از طرف اداره آب هستند.
خویش دوست تصریح کرد: در مناطقی که آلودگی آب توسط کارشناسان بهداشت محیط به تائید می‌رسد بدون درنگ اقدامات و مکاتبات لازم با اداره آبفا برای رفع آلودگی از طرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان صورت می‌پذیرد تا متولیان مستقر در آن اداره نسبت به رفع آلودگی آب اقدام کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ادامه داد: سلامت مردم در همه نقاط خط قرمز ماست به همین دلیل با تشکیل نشست‌های متعدد بین بخشی خواستار رفع مشکل روستاهای فاقد آب‌لوله‌کشی هستیم.
خویش‌دوست عنوان داشت: اگر برای حل معضل آب‌رسانی به مردم در روستاها مشکل اعتباری داریم بدون تعارف دست نیاز خود را به سمت خیرین و مردم دراز کنیم تا با مشارکت آنان بر مشکلات غلبه کنیم.