لزوم همکاری مناسب صنعت با بزرگ‌ترین بیمارستان جنوب استان بوشهر
لزوم همکاری مناسب صنعت با بزرگ‌ترین بیمارستان جنوب استان بوشهر

بوشهر- رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: مدیران و مسئولین صنایع واقع در استان بوشهر با بزرگ‌ترین بیمارستان جنوب استان در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی همکاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق مختار پور ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار داشت: اینکه توقع داشته باشیم فقط دانشگاه علوم پزشکی بتواند این حجم بالا از نیازمندی‌های بیمارستان امام خمینی را برآورده کند، میسر نیست، بنابراین مدیران صنایع منطقه نیز باید به شکل کامل و مؤثر کنار ما باشند.
وی تصریح کرد: حجم خدماتی که در این مرکز درمانی به مراجعین ارائه می‌شود واقعاً چند برابر ظرفیت این بیمارستان است، این موضوع باعث بروز مشکلات و نیازمندی‌های اساسی برای این بیمارستان شده است.
دکتر مختار پور افزود: بیمارستان کنگان در دو سال گذشته بیشترین مراجعین سرپای سطح بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان را به خود اختصاص داده است.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: به‌طورقطع بخش عمده‌ای از این مراجعین مستقیم یا غیرمستقیم به صنایع مستقر در منطقه پارس بازمی‌گردد.
دکتر مختار پور گفت: به خاطر حجم گسترده از خدمات ارائه‌شده در این مرکز درمانی که عمدتاً برای صنعت می‌باشد، انتظار داریم که مدیران صنایع نفت، گاز و پتروشیمی منطقه به شکل پررنگ‌تری به این بیمارستان کمک‌رسانی کنند.
وی ادامه داد: حجم نیازمندی‌های بیمارستان کنگان خیلی بالاست و این موضوع مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است و اینکه توقع داشته باشیم فقط دانشگاه علوم پزشکی بیاید و همه این موارد را حل کند، ممکن نیست و لذا مدیران صنایع منطقه نیز باید در این زمینه پیش‌قدم شوند.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار کرد: با چشم‌اندازی که برای توسعه حوزه درمان استان بوشهر تعریف‌شده است، میان دانشگاه علوم پزشکی و صنعت، تقسیم‌کار انجام خواهد شد و از این طریق بسیار امیدواریم که مشکلات را به حداقل ممکن برسانیم.