لیگ برتر پیشرفت نداشت/ استقلال اسکلت خود را حفظ کند
لیگ برتر پیشرفت نداشت/ استقلال اسکلت خود را حفظ کند

یدالله اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص عملکرد استقلال در لیگ بیست و یکم و قهرمانی این تیم گفت: به همه هواداران استقلال در ابتدا تبریک می‌گویم. همچنین کادر فنی، مدیریتی و بازیکنان که یک فصل سخت و پر از التهاب را پشت سر گذاشتند. آبی‌پوشان از ابتدای فصل روند رو به رشدی […]

یدالله اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص عملکرد استقلال در لیگ بیست و یکم و قهرمانی این تیم گفت: به همه هواداران استقلال در ابتدا تبریک می‌گویم. همچنین کادر فنی، مدیریتی و بازیکنان که یک فصل سخت و پر از التهاب را پشت سر گذاشتند. آبی‌پوشان از ابتدای فصل روند رو به رشدی داشتند البته روزهای پرحاشیه را هم دیدند اما با وجود اتحاد و همدلی در بین همه ارکان باشگاه، توانستند بر تمامی مشکلات غلبه کرده و به قهرمانی برسند.
وی در پاسخ به این پرسش که چه عواملی باعث قهرمانی استقلال در لیگ بیست و یکم شد؟ تصریح کرد: به نظر می‌رسد در درجه اول دوستی و رفاقتی که در تیم وجود داشت، باعث شد تا استقلال به آنچه می‌خواهد دست پیدا کند ضمن اینکه باید بپذیریم کادر مدیریتی قوی، بازیکنان باتعصب و ارتباط صمیمانه بین کادر فنی و بازیکنان و همچنین دستیاران خوب و با دانش مجیدی، همگی دست به دست هم دادند تا استقلال بتواند در یک فصل خوب بدون باخت با کمترین گل خورده و بیشترین امتیاز به قهرمانی برسد.
اکبری ادامه داد: ثبات مدیریتی استقلال در این فصل به آبی‌پوشان کمک بسیاری کرد. مصطفی آجرلو یکی از مدیرانی است که کمتر صحبت می‌کند اما تمام تمرکزش بر روی کار و موفقیت استقلال است. او بدون اینکه هر روز در رسانه‌ها حرفی بزند، سکوت کرد و کار خود را انجام داد؛ توانست به تیم آرامش بدهد تا استقلال بدون دغدغه و حاشیه، مسیر قهرمانی را طی کند.
هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال در مورد عملکرد فنی استقلال گفت: آبی‌ها بازی‌های خوبی انجام دادند. البته یک تیم همیشه در اوج نیست و فراز و نشیب پیدا می‌کند و استقلال هم از این قاعده مستثنی نبود اما آنها با یک دروازه‌بان خوب و خط دفاع هماهنگ که زحمت آن را گابریل پین بر عهده داشت، توانستند عملکرد خوبی داشته باشند. شاید اگر هر تیمی به جز استقلال بود که در مقطعی از لیگ، دو دفاع را از دست می‌داد، به شدت دچار تزلزل می‌شد و نمی‌توانست به موفقیت دست پیدا کند اما کادر فنی استقلال با یک خرید منطقی توانست این ضعف را پوشش داده و با آرامش خیال، کارش را ادامه دهد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا لیگ ما در این فصل پیشرفتی داشته است یا خیر؟ یادآور شد: لیگ بیست و یکم به یک شکل جلو رفت، پیشرفت محسوسی نداشت، آن هم دلایل مختلفی دارد؛ از جمله نبود یک ساختار خوب، مشکلات زمین چمن که ضربه زیادی به فوتبال ما زده و همچنین ترس مربیان از اخراج باعث شده که آنها نتیجه‌گرا شوند و بیشتر به دنبال این باشند که امتیاز از دست ندهند تا از طرف مدیریت باشگاه از کار برکنار نشوند ضمن اینکه چند سالی است ستاره‌ای در فوتبال ما دیده نمی‌شود؛ بازیکنی که بتواند تأثیر بسزایی داشته باشد و تماشاگر را به ورزشگاه بکشاند. در مجموع فوتبال ما اشکالاتی دارد که اگر برطرف نشود، نمی‌توانیم انتظار پیشرفت بالایی از آن داشته باشیم.
هافبک پیشین استقلال در پایان خاطرنشان کرد: چشم بر هم بزنیم فصل بعد هم شروع خواهد شد. اگر استقلال می‌خواهد موفق باشد، باید استخوان‌بندی تیم امسال را حفظ کرده و نقاط ضعفش را با خرید بازیکنان جدید پوشش دهد.