مجتمع شیلاتی رودشور شمالی در گناوه نیازمند شبکه برق داخلی است
مجتمع شیلاتی رودشور شمالی در گناوه نیازمند شبکه برق داخلی است

گناوه – ایرنا – بخشدار ریگ شهرستان گناوه گفت: عمده‌ترین مشکل مجتمع شهرک شیلاتی رودشور شمالی این بخش، نبود شبکه برق داخلی است که به علت برخوردارنشدن از آن ، در حال حاضر از برق ژنراتور استفاده می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ضرغام محمدی روز شنبه در بازدید از این مجتمع  سایت به اتفاق رئیس اداره شیلات شهرستان گناوه افزود: جهت  اتصال این سایت به شبکه برق ،  موضوع از طریق شرکت توانیر و شرکت شهرک های کشاورزی استان بوشهر تحت پیگیری است.

وی اظهارکرد: در صورت تامین برق مورد نیاز شهرک شیلاتی رودشور ، درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

محمدی گفت:  مساحت کل سایت شهرک شیلاتی  ۳ هزار و ۶۱۱ هکتار است که در فاز نخست این طرح ۵۴ مزرعه پیش بینی شده است ، اما هم اکنون ۳ مزرعه ۵٠ هکتاری شامل ١٢٨ حوضچه به زیر کشت میگو رفته است.

وی  افزود: مجتمع شهرک شیلاتی رودشور از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین طرح اقتصادی آبزی پروری در جنوب کشور است که با تکمیل زیرساخت ها و عملیات بهره برداری از سایت پرورش میگو ،ضمن تامین نیاز داخلی ، زمینه صادرات بخش زیادی از محصول تولیدی به خارج از کشور فراهم خواهد شد.

بخشدار ریگ گفت: امیدواریم  با تکمیل احداث مجتمع شهرک شیلاتی رودشور شمالی، شمار زیادی از افراد جویای کار بومی منطقه مشغول بکار شوند.

در این بازدید ،مسائل و مشکلات پرورش دهندگان میگو بررسی شد.

بخش ریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای ۳ سایت پرورش میگوی فعال است.