مجلس به بلاتکلیفی ۴۰ ساله پایان دهد/ آرمان ما در المپیک محقق نشد
مجلس به بلاتکلیفی ۴۰ ساله پایان دهد/ آرمان ما در المپیک محقق نشد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا داورزنی که در مراسم رونمایی از تندیس طلایه داران بازی های آسیایی شرکت کرده بود، گفت: در حال حاضر در والیبال اردوی نوجوانان و جوانان دختر و پسر را داریم و پیگیر وضعیت آنها هستیم. وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه «در حالی از اهداف جدید […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا داورزنی که در مراسم رونمایی از تندیس طلایه داران بازی های آسیایی شرکت کرده بود، گفت: در حال حاضر در والیبال اردوی نوجوانان و جوانان دختر و پسر را داریم و پیگیر وضعیت آنها هستیم.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه «در حالی از اهداف جدید ‌و چهارساله فدراسیون رونمایی کردید که برخی اهداف چهار ساله قبل محقق نشده است، دلیل این موضوع چیست و چه ضمانتی برای تحقق اهداف جدید دارید؟»، گفت: به این اهداف هم می‌رسیم. ما بحث المپیک را داشتیم و آرمان ما قرار گرفتن جزو ۴ تیم بود که محقق نشد.
وی ادامه داد: وقتی آرمان تعریف می کنیم به معنی دست یافتنی بودن آن نیست و باید تلاش کرد. نباید گفت چون سخت است آن را در نظر نمی‌گیریم.
داورزنی با بیان اینکه ما می توانستیم بگوییم آرمان ما تنها حضور در المپیک است و همه هم به به و چه چه می‌کردند، تصریح کرد: ما برای المپیک ۲۰۲۴ هم مجددا آرمان قبل ‌ حضور در جمع چهار تیم را تعریف کردیم. فراموش نکنید زمانی خیلی از اینها دست یافتنی نبود حتی قهرمانی آسیا در ۱۵ سال پیش امکان پذیر نبود ولی به آن رسیدیم. رفتن جزو ۴ تیم‌ اول جهان هم سخت است ولی باید قله ای را ترسیم کرد و به سمت آن حرکت کرد.
وی تاکید کرد: همه اهدافی که تعریف شده قابل دسترسی است حتی رسیدن در جمع ۴ تیم اول آسیا در بخش زنان هم غیر ممکن نیست. همه اهداف ما سخت است ولی مصمم هستیم که از سختی‌ها عبور کنیم.
اساسنامه فدراسیون ها و آئین نامه ای که تدوین شده دو بحث جدا دارد در حالیکه نباید در تعارض با هم باشند. در اساسنامه نقش دولت کمرنگ است، روحیه دموکراسی دیده شده است اما دستورالعمل های اجرائی در تعارض با این مسئله است، این یک مقدار در منظر نهادهای بین المللی ما را با چالش مواجه می کند.
داورزنی تاکید کرد: دوستان اعتراضاتی داشتند تا این مسئله حل ‌و اصلاح شود به همین دلیل نامه ای به وزارت ورزش نوشتند.
وی به ورود شرکت توسعه به بدهی فدراسیون ها ‌ و بسته شدنددر دو فدراسیون اشاره کرد و گفت: چنین اقداماتی اصلا پسندیده نیست.
وی با اشاره به اینکه مجلس کمک هایی به ورزش و برخی فدراسیون ها داشت، یادآور شد: این نوع کمک مجلس را نمی پسندیم که فقط به چند فدراسیون کمک کند، همه فدراسیون ها در این شرایط نیازمند حمایت هستند.
وی با تاکید افزایش بی رویه نرخ ارز و هزینه هایی که اعزام‌های برون مرزی برای فدراسیون ها دارد، خاطرنشان کرد: ۱۲ – ۱۰ میلیون دلار باید در طول سال به فدراسیون ها کمک مالی شود، نگاه مجلس به فدراسیون ها باید کلان باشد، توان فدراسیون ها به شدت کاهش پیدا کرده است، ما سال آینده بازی های آسیایی را در پیش داریم.
داورزنی تاکید کرد: نیاز کمیته چند صد میلیارد تومان است، باید مجلس به این موضوع نگاه ویژه ای داشته باشد تا ورزشکاران ما افتخار آفرینی کنند.
رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: نکته دیگر تهدیداتی است که از سوی نهادهای بین‌المللی داریم و موظف هستیم منشور را رعایت کنیم. در خصوص این تهدیدات باید کار اساسی و شورای راهبردی راه‌اندازی شود. تکلیف فدراسیون‌ها مشخص شود و با این ساختار نمی‌توان فدراسیون‌ها را ادراه کرد. مجلس می‌تواند به بلاتکلیفی ۴۰ ساله پایان دهد.