محموله‌های قاچاق و کالای احتکارشده در استان بوشهر کشف شد
محموله‌های قاچاق و کالای احتکارشده در استان بوشهر کشف شد

بوشهر- فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در چند عملیات مختلف، محموله‌های قاچاق و کالای احتکارشده در استان بوشهر کشف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حیدر سوسنی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان دیلم با محوریت پلیس آگاهی در اجرای طرح تشدید مقابله با کالای قاچاق و در پی کسب خبر مبنی بر تردد خودروهای شوتی حامل کالای قاچاق در محورهای خاکی، با اشراف اطلاعاتی در یک عملیات منظم و منسجم تعداد شش دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.
وی افزود: مأموران انتظامی در بازرسی از خودروهای ذکر شده، انواع کالای قاچاق، شامل انواع نوشت افزار، سیلندر گاز کولر، پتو و لوازم برقی و آشپزخانه قاچاق را کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را به ارزش ۱۶ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، عنوان داشت: در این راستا تعداد شش نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی ذی صلاح قرار گرفت.
وی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و تردد خودروهای حامل بار قاچاق در راستای مبارزه با این معضل شوم موضوع را از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ به پلیس گزارش تا با همکاری سایر مبادی بتوانند این پدیده شوم را به صورت ریشه‌ای در شهرستان به حداقل برسانند و با عاملین قاچاق کالا برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.
سوسنی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح برخورد با جرایم اقتصادی با اولویت مقابله با قاچاق، احتکار و اخلال در تولید و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور، بازرسی از واحدهای صنفی و انبارهای کالا و کنترل محورهای استان در دستور کار مأموران پلیس امنیت اقتصادی این استان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران این پلیس طی هفته گذشته موفق به کشف بیش از هفت تن روغن، ۱۱ تن برنج، ۲۴ تن سویا، ۸۰ تن ذرت و انواع کالای قاچاق (ابزار آلات برقی، تجهیزات مخابراتی، لوازم آشپزخانه و …) شده‌اند.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی مجموع کالاهای مکشوفه را ۱۸۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا تعداد ۱۸ دستگاه انواع خودروی متخلف توقیف و تعداد ۲۸ نفر دستگیر شدند، و تحویل مراجع قضائی ذی صلاح شدند.
سردار سوسنی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیر مجاز از جمله قاچاق، احتکار و توزیع کالاهای ممنوعه توسط افراد سود جو و فرصت طلب، موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ به اطلاع پلیس رسانده تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی مناسب صورت گیرد.