مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر: ۸۵۳ میلیارد تومان مطالبات معوق داریم
مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر: ۸۵۳ میلیارد تومان مطالبات معوق داریم

بوشهر-ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: این اداره کل ۸۵۳ میلیارد تومان مطالبات معوق دارد که از این میزان یک سوم آن بدهی بخش دولتی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس دیری روز چهارشنبه در نشست با نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اهمیت دریافت به موقع این مالبات در راستای ارائه خدمات رسانی بهتر به جامعه هدف سازمان انتظار می‏‌رود بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی بتوانند در اسرع وقت نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: از مجموع جمعیت یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفری استان بوشهر ۷۸ درصد آن زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند که از این میزان ۳۴۳ هزار نفر بیمه شده اصلی هستند.

دیری ادامه داد: تا اسفندماه سال ۱۴۰۰ ماهانه ۱۵۶ میلیارد تومان هزینه‎های تامین اجتماعی استان بوشهر بوده است که از خردادماه میزان افزایش‌ سال جاری همراه با تفاوت ماه‎های فروردین و اردیبهشت اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۲ هزار کارگاه فعال استان بوشهر در پوشش تامین اجتماعی قرار دارند، اظهار کرد: شمار افراد دریافت کننده بیمه بیکاری در استان بوشهر یکهزار و ۷۰۰ نفر است که پرداختی این افراد ماهانه هفت میلیارد تومان است.

دیری ادامه داد: اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر در نیمه دوم سال گذشته با بررسی سه شاخص عملکردی رتبه‌‎های اول تا دوم سازمان را کسب کرد که این موفقیت ارزشمند با همراهی همه کارکنان محقق شده است.

وی یادآور شد: در چند ماه اخیر اجرای طرح ۳۰۷۰ با هدف ارائه خدمات به صورت غیرحضوری از اولویت‎های مهم بوده است که شمار قابل توجهی از مراجعه جامعه هدف را کاهش داده شده است.

دیری اظهار کرد: بازنشستگان تامین اجتماعی در استان بوشهر انتظار دارند افزایش دریافتی آن از سوی دولت بزودی تصویب شود.

وی افزود: کانون های بازنشستگان تامین اجتماعی در استان بوشهر فضای فیزیکی ندارند که انتظار است این مهم با مساعدت مسئولان استان بوشهر در محدوده شهرک نیایش بزودی محقق شود تا کانون یاد شده از دفتر مستقل برخوردار شود.

دیری یادآور شد: در بحث بیمه ملوان و صیادان قانون نیازمند به روز سانی است زیرا در این بخش استان بوشهر هفت هزار بیمه شده دارد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع مطالبات معوق اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر باید مدیریت مناسبی صورت گیرد تا بخش‌های مختلف بتوانند بدهی خود را پرداخت کنند.

عبدالکریم جمیری افزود: باید مطالبات معوقه تامین اجتماعی تفکیک و قسط بندی شود تا زمینه برای دریافت به موقع آن فراهم شود.

وی تاکید کرد: برخی از بخش‎ها از تمکن مالی لازم برخوردار است که باید در پرداخت بدهی معوق خود تسریع کنند و برای بخش‎های که وضعیت مالی مطلوبی ندارند نیز مساعدت لازم صورت گیرد.

جمیری ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در استان بوشهر درآمد بسیار بالایی دارد که به تناسب این درآمدزایی باید جوابگوی کارکنان و جامعه هدف خود باشد.

جمیری در حاشیه این نشست از بخش‎های مختلف اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر بازدید کرد و مطالبات این مجموعه در واحدهای مختلف را مورد پیگیری و بررسی قرار داد.