مردم استان بوشهر نگران تامین آب در فصل گرم سال هستند
مردم استان بوشهر نگران تامین آب در فصل گرم سال هستند

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم استان بوشهر نگران تامین آب در فصل گرم سال هستند و مسئولان باید اقدامات اساسی را برای رفع این مشکل داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه‌شنبه در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم اظهار داشت: باید تلاش کنیم که آموزه‌های ماه مبارک رمضان در همه ایام سال حفظ شود.

وی به مسائل و مشکلات استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: رفع مشکلات اشتغال جوانان استان بوشهر یکی از مسائل مهمی است که باید مد نظر قرار بگیرد و در زمینه رفع مشکلات تولید و سرمایه‌گذاری اقدام اساسی انجام شود.

امام جمعه بوشهر خواستار استفاده از منابع انسانی جوان، خلاق و توانمند، از نیروهای بومی در عرصه‌های مدیریتی شد و خاطرنشان کرد: اشتغال جوانان استان بوشهر باید اولویت مسئولان باشد.

وی رفع مشکلات آب در نقاط مختلف استان را خواستار شد و اضافه کرد: در آستانه فصل گرم سال هستیم و مردم نگران تأمین آب هستند که از مسئولان در خواست می‌شود به سبب استفاده بیشتر از آب در فصل تابستان نگرانی مردم برطرف کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف تأمین آب و آبرسانی گفت: طرح‌های خوبی در حل مشکلات آبرسانی در استان بوشهر اجرایی شده که تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی یک ضرورت است.

وی با تأکید بر توجه به برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی افزود: معضلات اقتصادی نباید سبب فراموشی برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی از جمله عفاف، حجاب و توسعه فرهنگ دینی شود و مسئولان باید در عرصه‌های دفاع از برنامه‌های فرهنگ دینی کوشش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: جهان اسلام دچار بلیه‌ای به نام استکبار و صهیونیست بین‌الملل شده و مزدوران زیادی را به خدمت گرفته و در صحنه اجتماعی، عرصه‌های دین و دیانت ضمن عملیات تروریستی افکار مسلمانان در فضای مجازی را مورد تهاجم قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: تروریست‌ها، مسلمانان را در مسجدالاقصی، افغانستان و دیگر سرزمین‌ها مورد حمله و تهاجم قرار می‌دهند که ضمن محکوم کردن این عملیات‌ها اعلام می‌شود بر اساس وعده الهی ان‌شاءالله به‌زودی رژیم صهیونیستی و جهان استکبار از بین خواهد رفت.

صفایی بوشهری، یکی از مشکلات مهم اقتصادی جامعه را گرانی و تورم کالا دانست و بیان کرد: مسئولان تلاش کنند هر زودتر مشکل تورم و گرانی‌ها را برطرف شود.

نماینده ولی فقه در استان بوشهر بسیاری از گرانی‌ها را کاذب و غیرحقیقی دانست و گفت: بسیاری از گرانی‌ها و تورم پشت صحنه‌هایی دارد که باید هر چه زودتر این مشکل برطرف شود.