مزاحمت سگ‌های ولگرد در خورموج/ طرح جمع‌آوری اجرا می‌شود
مزاحمت سگ‌های ولگرد در خورموج/ طرح جمع‌آوری اجرا می‌شود

بوشهر- سگ‌های ولگرد طی هفته‌های اخیر مزاحمت‌هایی را برای شهروندان در خورموج ایجاد کرده‌اند که در همین راستا طرح جمع‌آوری سگ‌ها در این شهر اجرا می‌شود.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها- قاسم بازیاری: حضور سگ‌های بدون صاحب در محیط شهری، باعث سلب آسایش شهروندان می‌شود و مشکلات را در زمینه تردد ایمن در معابر شهری ایجاد می‌کند.
مطابق قانون، جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در حیطه وظایف شهرداری‌ها است و به استناد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و جمع‌آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض مزاحم و ولگرد از وظایف این نهاد است.
در شهر خورموج تعدادی از شهروندان در روزها و هفته‌های اخیر نارضایتی خود را از وضعیت سگ‌های ولگرد اعلام کرده و خواستار مقابله جدی مسئولان با این موضوع شده‌اند.
سگ‌های ولگرد جمع آوری می‌شوند
شهردار خورموج در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به گزارشاتی که اخیراً از نقاط مختلف شهر توسط شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت سگ‌های ولگرد به دست ما رسیده، که جمع آوری این حیوانات در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
تا کنون این حیوانات مشکلات خاصی را برای شهروندان ایجاد نکرده بودند ولی با توجه به گزارشاتی که اخیراً توسط شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت سگ‌های ولگرد به دست ما رسیده، دفع ضرر آنها بر ما مسجل شده و جمع آوری این حیوانات در دستور کار شهرداری قرار گرفته است محمد جواد کاشفی اظهار داشت: شهرداری با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح اقدام به جمع آوری و خروج سگ‌های ولگرد از سطح شهر کرده است.
وی افزود: در جلسه‌ای که در همین رابطه با رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی برگزار شد مقرر شد در این طرح که شهرداری خورموج بر اساس قانون شهرداری‌ها، به جمع آوری سگ‌های ولگرد اقدام می‌کند.
کاشفی با اشاره به اینکه حفظ امنیت جانی شهروندان از وظایف شهرداری است گفت: تا کنون این حیوانات مشکلات خاصی را برای شهروندان ایجاد نکرده بودند ولی با توجه به گزارشاتی که اخیراً از نقاط مختلف شهر توسط شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت سگ‌های ولگرد به دست ما رسیده، دفع ضرر آنها بر ما مسجل شده و جمع آوری این حیوانات در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

شهروندان به سگ‌ها غذا ندهند
وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم بخشی از امنیت جانی و روانی شهروندان را بدین وسیله تأمین کنیم.
شهردار خورموج ادامه داد: از شهروندان عزیز خواهشمندیم از غذا دادن به سگ‌های ولگرد و بلا صاحب خودداری کنند تا شهرداری بتواند بهتر نسبت به جمع آوری آنها اقدام کند.
کاشفی افزود: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه موردی می‌توانند سریعأ با شماره ۱۲۵ تماس حاصل کنند.
زنده گیری و خروج سگ‌های ولگرد
رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی نیز به خبرنگار مهر گفت: در راستای حفظ سلامت همشهریان عزیز، مجموعه دامپزشکی شهرستان دشتی آمادگی کامل برای همکاری با پرسنل شهرداری دارد.
احمد ایزدی ادامه داد: در راستای زنده گیری و خروج سگ‌های ولگرد از سطح شهر خورموج، ضمن ارائه‌ی راهکارهای مطمئن برای این موضوع، پشتیبانی و همکاری لازم را با پرسنل شهرداری خواهیم داشت.
ایزدی خاطر نشان کرد: امیدواریم همشهریان عزیز نیز در رفع این مشکل همکاری لازم را با شهرداری و دستگاه‌های متولی داشته باشند.