مسئولان عزمی جدی برای رفع مشکلات جنوب استان بوشهر داشته باشند
مسئولان عزمی جدی برای رفع مشکلات جنوب استان بوشهر داشته باشند

بوشهر- امام جمعه دیر گفت: انتظار می‌رود که مسئولان عزمی جدی برای رفع مشکلات جنوب استان بوشهر داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با اشاره به آغاز همایش بزرگ پیاده روی اربعین، اظهار داشت: در کنار آثار و برکات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و بعد بین المللی پیاده روی اربعین، باید در بعد فردی هم از این فرصت بی نظیر بهره مند شویم.
امام جمعه دیر بیان کرد: تاکید بر زیارت امام حسین (ع) در راستای بزرگداشت یاد و نام سرور و سالار شهیدان، زنده نگه داشتن نهضت و قیام خونین عاشورا و تجدید عهد و میثاق با ابا عبدالله است.
وی با تاکید براینکه زیارت کننده ابا عبدالله باید سبک زندگی خود را در ابعاد مختلف با امام تطبیق دهد، افزود: پیاده روی اربعین ارزش و ثواب بالایی دارد اما باید از این فرصت برای خودسازی، ترک گناه و تحول روحی استفاده کنیم.
حسینی با اشاره به روز پدافند هوایی ارتش، عنوان کرد: امروز آسمان کشور ما از امن ترین آسمان کشورهای دنیا است.
وی با تبریک هفته تعاون، گفت: تعاونی‌ها در موقعیت‌های مختلف چه در دفاع مقدس و چه بعد از آن در صحنه‌های مختلف نقش آفرین بودند، امروز هم می‌توانند در بحث اقتصاد مقاومتی و خنثی سازی تحریم‌ها و کارآفرینی و ایجاد اشتغال نقش خوبی ایفا کنند.
خطیب جمعه دیر با اشاره به سالروز شهادت عمار یاسر، خاطرنشان کرد: باید درس بصیرت افزایی از این صحابی بزرگ پیامبر بیاموزیم.
وی ادامه داد: یکی از جنایات بزرگ رژیم طاغوت که بعضی می‌خواهند آنها را تطهیر کنند، جنایت ۱۷ شهریور و به خاک و خون کشیدن جمعی از زنان و کودکان و مردان در سال ۵۷ است و این لکه ننگ هرگز از دامان پهلوی‌ها پاک نخواهد شد.
حسینی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با رئیس جمهور و هیأت دولت، گفت: در هفته دولت زنده نگه داشتن حوادث مهم انقلاب و پس از آن و عملکرد دولت باید مدنظر باشد.
وی با تاکید بر نقش مردم ایران در پیروزی انقلاب و تداوم آن، ابراز کرد: اگر مسئولی نقش آفرینی ملت را فراموش نکرد خود را خدمتگزار مردم می‌داند.
امام جمعه دیر مهم‌ترین توفیق دولت را زنده کردن امید بین مردم دانست و بیان داشت: سفرهای استانی، حضور رئیس جمهور و مسئولان در کنار مردم در حوادث، تفاهم و همدلی بین دولتمردان و قوای مختلف، پرهیز از شرطی کردن کشور، اهمیت دادن به ظرفیت‌های داخلی و رویکردهای خوب در سیاست خارجی، جوان گرایی، برجسته کردن شعارهای انقلاب، مسئولین پذیری، استکبارستیزی و پرهیز از تجمل گرایی نکات مثبت این دولت است.
وی افزود: باید مسائل اولویت بندی شود و امروز اقتصاد در اولویت اول است که البته این به معنای غفلت از دیگر مسائل نیست.
حسینی با تاکید بر امنیت غذایی، یادآور شد: فراوانی و سلامت مواد غذایی و مهم‌تر از آن قدرت خرید مردم از مؤلفه‌های امنیت غذایی است؛ مسئولان برای تقویت قدرت خرید مردم تلاش کنند.
امام جمعه دیر مسکن را از مشکلات اساسی جامعه امروز دانست و تصریح کرد: دولتمردان قول‌ها و وعده‌هایی دادند و تصمیم دارند انجام دهند منتها باید این طرح‌ها عملیاتی شود که مشکل مردم حل شود.
ضعف اطلاع رسانی برنامه‌ها و عملکردها
وی با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰ طرح در هفته دولت در شهرستان دیر، عنوان کرد: یکی از مشکلات ما ضعف اطلاع رسانی برنامه‌ها و عملکردها به مردم است و عده‌ای هم مرتب ایجاد یاس و ناامیدی می‌کنند.
امام جمعه دیر افزود: در این هفته در راستای پیگیری مطالبات مردم بنده به اتفاق فرماندار اقداماتی انجام دادیم و در جریان سفر وزیر نفت نامه‌ای با امضای ما تنظیم و مسائل و مشکلات شهرستان پیگیری و تحویل شد.
وی بیان کرد: در جریان سفر استاندار و معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، باز هم فرماندار دیر مسائل و مشکلات بویژه بحث جاده و راه‌ها را مطرح کردند.
حسینی ادامه داد: در جریان سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان هم بنده و فرماندار باز هم نامه‌ای نوشته و امضا و مطالبات مردم مطرح کردیم.
وی افزود: بنده با موافقت فرماندار در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی بحث معیشت مردم، گرانی‌ها، ته لنجی، مشکلات بیمارستان، جاده وفاق و دیگر جاده‌ها که برای مردم مشکل ساز شده را به صورت شفاهی مطرح کردیم.
حسینی ابراز کرد: البته ائمه جمعه عسلویه و جم و فرماندار کنگان هم بخش دیگری از مشکلات چهار شهرستان جنوبی شامل مسئولیت‌های اجتماعی نفت، اشتغال، تأمین آب شرب، رسیدگی به مشکلات کارگران و کارمندان و بحث بیمارستان‌ها را مطرح کردند که امیدواریم مسئولان هم این مسائل را فراموش نکنند و دنبال کنند تا مشکلات مردم حل شود.
وی با اشاره به اعلام آمریکایی‌ها مبنی بر تشکیل ناوگان پهپادی در منطقه، عنوان کرد: مردم منطقه از پهپادهای آمریکایی خاطره خوشی ندارند و ایران اسلامی هم امروز از نظر توان دفاعی و قدرت نظامی در مقابل همه قدرت‌ها ایستاده و نیروهای ما هم در پدافند هوایی ارتش همه چیز را رصد می‌کنند و آمریکایی‌ها که در گذشته غلطی نکردند بازهم غلطی نخواهند کرد.
وی تاکید کرد: هدف آمریکایی‌ها دوشیدن کشورهای عربی و از آن طرف نشان دادن خود است که البته کشورهای منطقه هم بدانند حضور بیگانگان موجب بی ثباتی و ناامنی منطقه خواهد شد و چیزی هم دستگیر آنها نخواهد شد.