مصوبه جذب ۵۰ درصدی نیروی بومی بوشهر در صنایع پارس جنوبی اجرا شود
مصوبه جذب ۵۰ درصدی نیروی بومی بوشهر در صنایع پارس جنوبی اجرا شود

بوشهر- نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر رعایت قانون جذب ۵۰ درصدی نیروهای بومی در پروژه‌های پارس جنوبی گفت: انتظار می‌رود در این زمینه نظارت ویژه انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر چهارشنبه در نشست با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی بهره‌مندی مردم استان بوشهر از این ظرفیت‌ها را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در کنار صنعت پارس جنوبی که آبرو نظام جمهوری اسلامی است باید با برنامه‌ریزی زمینه بهره‌مندی مردم استان از تولیدات و خدمات از این صنایع فراهم شود.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر رعایت قانون جذب ۵۰ درصدی نیروهای بومی در پروژه‌های پارس جنوبی تصریح کرد: انتظار می‌رود در این زمینه نظارت ویژه شود زیرا این مهم از دغدغه‌های به حق مردم استان بوشهر است.
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری استفاده از ظرفیت نیروهای توانمند بومی در پست‌های مدیریتی پارس جنوبی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: مدیران خوشنام ما در جامعه مدیرانی هستند که در کنار آنها همواره نیروهای کاردان پرورش یافته‌اند و چه بهتر که این پرورش‌یافتگان از نیروهای متعهد و متخصص بومی باشند.
حسینی بوشهری با بیان اینکه توجه به مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و تأسیسات پارس جنوبی یک ضرورت است بیان کرد: امیدوارم پارس جنوبی علاوه بر تأمین گاز کشور در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی نیز تأثیرگذار باشد که البته این امر نیازمند افزایش اختیارات شما از سوی وزارت نفت است.