معلمان افسران جهاد تبیین هستند
معلمان افسران جهاد تبیین هستند

گناوه – ایرنا – رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: معلمان و فرهنگیان در آموزش و پرورش و استادان دانشگاه‌ها، افسران جهاد تبیین هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام یوسف جمالی روز سه شنبه در همایش جهادتبیین در بندرگناوه افزود: مسئولان و نسل آینده و همه کسانی که در نظام اسلامی زندگی می کنند از مسیر کلاس‌های درس و آموزش و پرورش عبور کرده اند و این مهم نشان از نقش این مجموعه در جامعه دارد.

وی اظهارداشت: معلمان همواره در مسیر آگاهی بخشی و روشنگری جامعه کوشیده‌اند و نقش آنها در عرصه جهاد تبیین ویژه و بسیار مهم و کلیدی است.

جمالی گفت: در این برهه برای تحقق منویات رهبرمعظم انقلاب در عرصه جهاد تبیین، نیازمند روشنگری‌های معلمان هستیم تا توطئه‌های فرهنگی و اجتماعی دشمنان را که افکار و هویت جوانان و نوجوانان را نشانه گرفته اند خنثی سازیم.

دبیر کارگروه جهاد تبیین استان بوشهر بیان کرد: باتوجه به اینکه دشمن در بعد نظامی در مقابل اقتدار ایران اسلامی شکست خورده است، برای رسیدن به اهداف شوم و پلیدشان، روی به جنگ نرم با هزینه‌های میلیاردی آورده است که راه مقابله آنها جهاد تبیین به صورت عملگرایی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهبردهای دشمن علیه انقلاب تحریف واقعیت ها است، گفت: باید دستاوردهای نظام را در طول بیش از ۴۰ سال عمر انقلاب به نسلی که از دوران حکومت ستمشاهی طاغوت اطلاعی ندارد بیان و بازگو کنیم.

                                                      معلمان افسران جهاد تبیین هستند

جمالی ادامه داد: تخریب ارزش‌ها و الگوها از دیگر راهبردهای دشمنان در برهه کنونی علیه انقلاب و نظام است و در برابر ترفند آنها، جهاد تبیین الزام‌هایی دارد که باید به آن عمل کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر، در کنار هم بودن با ایجاد یک شبکه منسجم و یکدست، جریان سازی علیه تفکرات دشمن، بهنگام بودن و شجاعت در ابراز نظرها، عمل گرایی، استفاده از زبان هنر و حضور در فضای مجازی با ارایه تولیدات محتوایی مختلف از عمده الزام ها در جهاد تبیین است.

وی یادآورشد: باتوجه به اینکه قرارگاه جهادتببین کارش برنامه ریزی و نظارت و حمایت است، برای ایجاد هماهنگی بیشتر پیشنهاد می شود در شهرستان گناوه سه کمیته ذیل آن شامل رصد و پایش، تولید محتوا و انتشار در فضای مجازی در قالب های مختلف تشکیل شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) گناوه گفت: در دوران دفاع مقدس وظیفه ما ایستادن در برابر دشمن تا دندان مسلح بود که با همت و تلاش جوانان آن زمان اجازه ندادیم خاک کشور تصرف شود و امروز نیز جهاد در در راه خدا، جهاد تببین  بنا به فرمایش رهبرمعظم انقلاب، یک فریضه واجب است.

                                        معلمان افسران جهاد تبیین هستند

سرهنگ شهسوار حاجی پور افزود: در جهاد تببین ، مقوله انقلاب از اهمیت ویژه ای برخوردار بود و  نسلی که  دوره تاریک طاغوت را درک نکرده و اطلاعی از استبداد آن دوران ندارد باید برای آنها روشنگری و تببین کر تا بدانند انقلاب در طول ۴۳ سال از عمرخود چه کارهایی انجام داده است.

وی بیان کرد: امروز دشمنان با دارابودن امپراطور رسانه ای و راه اندازی شبکه های متعدد فارسی زبان تلاش دارند  شرایط کشور را طوری جلوه دهند تا مردم از انقلاب و نظام مایوس و دلسرد شوند و باید در برابر این هجمه ، پاسخ مناسبی بدهیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) گناوه گفت: امروز همه اقشار جامعه اعم از مسئولان،  دانش آموزان و معلمان  وظیفه دارند به عنوان یک رزمنده احساس مسئولیت کرده و در دفاع از کشور و افتخاراتی که نصیب کشور شده فرهنگ سازی و روشنگری از دستاوردهای انقلاب کنیم.

                                                                                  معلمان افسران جهاد تبیین هستند

رئیس آموزش و پرورش و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گناوه گفت: همایش جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید وافری دارد برای نخستین بار در این شهرستان برگزار شده است.

ضرغام مردانی افزود: کارگروه جهاد تبیین با مدیریت امام جمعه در آموزش و پرورش این شهرستان تشکیل و قبل از ابلاغ دستورالعمل در تعطیلات نوروز جلسات متعددی با همکاری و همراهی سپاه برگزار شده است.

وی بیان کرد: اولین کار این کارگروه در آموزش و پرورش، تبیین و اطلاع رسانی طرح مهم رتبه بندی بین مدیران و معلمان که ازطرف معاندان و مخالفان نظام تحریف می شود،  بوده است.

ضرغامی ادامه داد: همه مدیران وظیفه دارند اطلاع رسانی مناسب و مطلوبی از جهاد تبیین و طرح رتبه بندی کنند.

در این همایش سرود ” سلام فرمانده ” توسط موسسه ریحانه النبی (ص) اجرا و  از اعضای ستاد گرامیداشت دهه فجر تجلیل شد.