مهمانان تاریخی برای نبرد استقلال و مس/جدال «نونوار»همسایگان شمالی
مهمانان تاریخی برای نبرد استقلال و مس/جدال «نونوار»همسایگان شمالی

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های هفته سوم لیگ برتر فوتبال امروز پنجشنبه با برگزاری چهار دیدار در شهرهای مختلف پیگیری می‌شود تا تیم‌ها پس از خروج از دوران بدنسازی نمایش ایده آل کادر فنی و هوادارانشان را در مستطیل سبز پیاده کنند. هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر در حالی آغاز خواهد شد که نساجی مازندران […]

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های هفته سوم لیگ برتر فوتبال امروز پنجشنبه با برگزاری چهار دیدار در شهرهای مختلف پیگیری می‌شود تا تیم‌ها پس از خروج از دوران بدنسازی نمایش ایده آل کادر فنی و هوادارانشان را در مستطیل سبز پیاده کنند.
هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر در حالی آغاز خواهد شد که نساجی مازندران پس از مدت‌ها در ورزشگاه اختصاصی خود مقابل ملوان به میدان می‌رود و استقلال نیز برای نخستین بار در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر ایران، تماشاگران زن را روی صندلی‌های هواداری خود مقابل مس کرمان به همراه خواهد داشت.
قهرمان مقابل تیم قدیمی کرمان
نخستین بازی هفته سوم را استقلال تهران در ورزشگاه آزادی مقابل مس کرمان برگزار می‌کند. شاگردان ریکاردو ساپینتو پس از شکست مقابل سپاهان اصفهان در هفته اول که بدون حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی برگزار شد به انزلی رفتند تا نخستین برد خود را با نتیجه سه بر یک مقابل قوهای سپید این شهر رقم بزنند.
حالا آبی‌پوشان پایتخت پس از بردن ملوان، با تیم دیگر تازه راه یافته به لیگ برتر بازی خواهد کرد. شاگردان فرزاد حسین‌خانی در مس کرمان آماری مشابه با استقلال دارند. آنها پس از شکست در بازی نخست مقابل نفت مسجدسلیمان دست به خلق شگفتی مقابل پیکان با نتیجه سه بر صفر زدند و این تیم را شکست دادند تا همچون استقلال با یک پیروزی و یک شکست در انتظار بازی بزرگ آزادی باشند.
آبی‌پوشان پایتخت در حالی مقابل مس صف آرایی خواهند کرد که برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر تماشاگران زن به طور محدود (۵۰۰ نفر) در ورزشگاه حضور خواهند داشت. اولین تجربه برای حضور دختران آبی که می‌تواند انگیزه بازیکنان این تیم را برای شکست افزایش داده تا آنها با جیغ و فریادهایشان به همراه سایر طرفداران شور و حرارت خاصی را در استادیوم ایجاد کنند.
اتفاقی بزرگ که تمام اخبار حاشیه‌ای این تیم در هفته گذشته نظیر حضور ارسلان مطهری در لیست مازاد و… را تحت تأثیر خود قرار داده است تا هدف مشترک برای قهرمان فصل گذشته لیگ برتر به وجود بیاید.
تقابل پس از ۹ سال با نوستالژی خداحافظی فرهاد مجیدی
تقابل استقلال و مس کرمان پس از ۹ سال اتفاق می‌افتد. فرهاد مجیدی سرمربی فصل گذشته استقلال تهران در آن برهه تصمیم به خداحافظی از استقلال گرفت تا آبان ۹۲ را تبدیل به شبی تلخ برای هواداران تیمش کند. او گوشه‌های زمین چمن را بوسید تا اینگونه با پیراهن استقلال خداحافظی داشته باشد. دیداری که با تساوی یک – یک به اتمام رسید.

همه در انتظار آرامش ساپینتو
رفتارهای پر حاشیه مرد پرتغالی نیمکت استقلال تهران قطعاً نظر دوبین‌های تلویزیونی را در بازی فردا به خود جلب خواهد کرد. ساپینتو در دو بازی گذشته با فریادهای خود و لگد زدن به برانکارد در انزلی حاشیه سازی کرد تا نشان دهد چندان هم آرام نیست اما قطعاً استقلال برای عبور از روزهای سخت و پر از چالش نیاز به تمرکز او روی مسائل فنی دارد تا محرومیت‌های تعلیقی اش قطعی نشود!
دست باز مس مقابل ابهامات استقلال
مس کرمان برای این بازی محروم و مصدومی ندارد و با تمام نفرات حاضر در تمرینات خود راهی تهران برای بازی برابر استقلال خواهد شد. در سوی دیگر میدان استقلال نمی‌تواند زبیر نیک نفس را به دلیل مصدومیت در اختیار داشته باشد. همچنین سیاوش یزدانی و کاوه رضایی به دلیل اینکه هنوز مشکلات‌شان برای بازی در استقلال حل نشده، نمی‌توانند در بازی فردا حضور داشته باشند.

نبرد همسایگان شمالی
نساجی مازندران پس از وقفه طولانی مدت در ساخت و تجهیز ورزشگاه شهید وطنی به شهر قائم‌شهر بازگشته است تا دیدار با ملوان بندر انزلی را آنجا برگزار کند. تقابل دو تیم شمالی کشور قطعاً حساسیت‌های همیشگی بین دو تیم قدیمی را به همراه خواهد داشت تا جدال جذابی در خطه شمالی کشور پیش بینی شود.
میانه روها دنبال امتیاز
در دیگر دیدارهای پنجشنبه، تیم‌های ذوب آهن اصفهان و مس رفسنجان در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان و نفت مسجد سلیمان با پیکان تهران بازی خواهند کرد. تیم‌هایی که در چند فصل گذشته سعی داشتند جایگاه خود را در میانه جدول قطعی کنند تا کمتر خطر حضور در منطقه سقوط را احساس کنند. باید دید آیا شاگردان تارتار در ذوب آهن نخستین برد خود را مقابل مس رفسنجان تجربه خواهند کرد یا همچنان باید در حسرت پیروزی باشند.
زمان برگزاری دیدارهای هفته سوم لیگ برتر به شرح زیر است:
پنجشنبه سوم شهریور* استقلال تهران – مس کرمان؛ ساعت ۱۹* ذوب آهن اصفهان – مس رفسنجان؛ ساعت ۱۹* نساجی مازندران – ملوان بندرانزلی؛ ساعت ۲۰* نفت مسجدسلیمان – پیکان؛ ساعت ۲۰
جمعه چهارم شهریور* هوادار تهران – صنعت نفت آبادان؛ ساعت ۱۹* آلومینیوم اراک – پرسپولیس؛ ساعت ۱۹* گل گهر سیرجان – سپاهان؛ ساعت ۲۱:۳۰* فولاد خوزستان – تراکتور تبریز؛ ساعت ۲۱:۳۰