می‌دانیم ایران تیم قدرتمندی است/ انگار به جام جهانی نرفته‌ایم
می‌دانیم ایران تیم قدرتمندی است/ انگار به جام جهانی نرفته‌ایم

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی از ساعت ۱۵:۳۰ فردا پنجشنبه در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در شهر سئول به مصاف هم می‌روند. باوجود اینکه صعود هر دو تیم به جام جهانی قطعی شده است اما «سون هیونگ مین» کاپیتان و ستاره تیم ملی کره می‌گوید این […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی از ساعت ۱۵:۳۰ فردا پنجشنبه در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در شهر سئول به مصاف هم می‌روند.
باوجود اینکه صعود هر دو تیم به جام جهانی قطعی شده است اما «سون هیونگ مین» کاپیتان و ستاره تیم ملی کره می‌گوید این تیم جوری بازی خواهد کرد که انگار به جام جهانی نرفته است.
سون که امروز در نشست خبری پیش از دیدار با ایران حاضر شده بود، درباره اینکه کره جنوبی در ۱۰ سال اخیر حریف ایران نشده است، گفت: ایران تیم قدرتمندی است و این را می‌دانیم. آنها هم برای بازی با کره آماده می‌شوند. در بازی‌های بزرگ، جزئیات تفاوت‌ها را تعیین می‌کند.
وی با اشاره به دیدار رفت دو تیم در ورزشگاه آزادی که با تساوی یک – یک تمام شد، اظهار کرد: هدفمان از آن بازی کسب سه امتیاز بود اما یک امتیاز گرفتیم. من اعتماد به نفس دارم و امیدوارم در این بازی خانگی مقابل هوادارانمان به پیروزی برسیم.
خبرنگاری از کاپیتان کره جنوبی درباره صعود زودهنگام این تیم به جام جهانی و نبودن فشار روی کره در بازی مقابل ایران و امارات سئوال کرد. سون در پاسخ گفت: همیشه زمان‌های سختی برای صعود به جام جهانی وجود داشت. هدف اصلی و نهایی ما صعود به جام جهانی بود که به آن رسیدیم ولی هنوز بازیکنان کره راضی نشده‌اند. می‌خواهیم بهتر عمل کنیم و مانند تیمی که هنوز به جام جهانی صعود نکرده، در دو بازی آینده به میدان برویم.
کاپیتان کره جنوبی همچنین درباره گلزنی اش در باشگاه تاتنهام انگلیس و اینکه آیا می‌تواند برابر ایران و امارات گل‌های خود را در مرحله انتخابی جام جهانی افزایش بدهد تاکید کرد: هدف ما به این دلیل محقق شد که بازیکنان از منافع شخصی دست کشیدند. مهم نیست چه کسی در مسابقات گل بزند. به جای منفعت و طمع شخصی به این فکر می‌کنم که بازیکنان چطور می‌توانند در زمین خوب بازی کنند و هواداران لذت ببرند.
سون با اشاره به برگزاری بازی با ایران با حضور بیش از ۶۰ هزار تماشاگر هم گفت: خیلی هیجان زده هستم. همانطور که همیشه گفته‌ام، فوتبال بدون هوادار یک ورزش بسیار متفاوت است. وقتی احساسات و اشتیاقم را با هواداران به اشتراک می‌گذارم خیلی خوب می‌شود.