نامه تهدیدآمیز «علی‌نژاد» به صالحی‌امیری/ تکلیف مرا زود مشخص کنید
نامه تهدیدآمیز «علی‌نژاد» به صالحی‌امیری/ تکلیف مرا زود مشخص کنید

به گزارش خبرنگار مهر، اسامی تایید صلاحیت نامزدهای حضور در انتخابات پیش روی کمیته ملی المپیک در شرایطی اعلام شد که نامی از مهدی علی نژاد معاون سابق قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان که نامزد ریاست شده بود، در بین آنها دیده نمی شد. به دنبال این اتفاق علی نژاد طی نامه […]

به گزارش خبرنگار مهر، اسامی تایید صلاحیت نامزدهای حضور در انتخابات پیش روی کمیته ملی المپیک در شرایطی اعلام شد که نامی از مهدی علی نژاد معاون سابق قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان که نامزد ریاست شده بود، در بین آنها دیده نمی شد.
به دنبال این اتفاق علی نژاد طی نامه ای به رئیس کمیته ملی المپیک اعتراض خود را اعلام کرد. در این نامه آمده است:
«جناب آقای دکتر صالحی امیریریاست محترم کمیته ملی المپیک ایرانبا سلام و احترام.
به استحضار می رساند سایت رسمی کمیته ملی المپیک ایران در تاریخ ۲ شهریور ۱۴۰۱، ساعت ۲۱:۲۶ اقدام به انتشار اسامی نامزدهای قطعی شده انتخابات ۶ شهریور ۱۴۰۱ کمیته ملی المپیک با قید ” تا این لحظه” نمود که نام اینجانب، نامزد ریاست کمیته ملی المپیک، در لیست اسامی اعلام شده قرار نداشت. در این رابطه موارد زیر قابل توجه است:
۱ – کمیته ملی المپیک موظف بود مطابق مواد ۱۱ و ۱۲ دستور العمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک، مصوب مجمع کمیته ملی المپیک و مورد تایید کمیته بین المللی المپیک، ظرف مدت ۴ روز کاری پس از اتمام ثبت نام نامزدها یعنی ۲۵ مردادماه اسامی نامزدهای تأئید شده و رد شده را به آنها اعلام نماید که این مهم صورت نگرفت.
۲ – براساس ماده ۱۴ دستور العمل فوق الذکر، کمیته ملی المپیک موظف بود فهرست اسامی نهایی کاندیداهای عضویت را برای کلیه اعضای مجمع عمومی ارسال نماید که این مهم نیز در روز یکشنبه ۳۰ مرداد صورت نگرفت.
۳ – اسامی منتشر شده با ۳ روز تأخیر نیز، با قید تا این لحظه، جنبه نهایی ندارد.
۴ – اگر صلاحیت اینجانب توسط مراجع مربوطه مورد تأئید قرار نگرفته است، لازم بود این موضوع به اینجانب ابلاغ گردد که تاکنون این اتفاق نیز صورت نگرفته است.
۵ – علیرغم جمیع اقدامات خلاف دستورالعمل فوق‌الذکر، به جهت رعایت حقوق اینجانب، مقتضی است دستور فرمایید فی‌الفور نام اینجانب نیز به عنوان نامزد تأئید صلاحیت شده اعلام گردد یا مراتب رد صلاحیت بنده جهت داشتن فرصت اعتراض و اقدامات قانونی دیگر ابلاغ گردد.
بدیهی است عدم توجه به دستورالعمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک، موجبات ابطال احتمالی این انتخابات توسط مراجع صالحه داخلی و کمیته بین المللی المپیک را در پی خواهد داشت که مسئولیت آن با شخص جنابعالی است.»