نسخه موفقیت تیم ملی فوتبال درجام‌جهانی/راه حل ازبین رفتن دودستگی
نسخه موفقیت تیم ملی فوتبال درجام‌جهانی/راه حل ازبین رفتن دودستگی

سعید مراغه چیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اتفاقاتی که برای تیم ملی ایران رقم خورد و منجر به رفت و برگشت سرمربی این تیم شد، گفت: اسکوچیچ در یک اقدام عجیب برکنار شد و بعد از اینکه مسئولان فوتبال نتوانستند با چند گزینه داخلی به توافق برسند دوباره هدایت تیم ملی […]

سعید مراغه چیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اتفاقاتی که برای تیم ملی ایران رقم خورد و منجر به رفت و برگشت سرمربی این تیم شد، گفت: اسکوچیچ در یک اقدام عجیب برکنار شد و بعد از اینکه مسئولان فوتبال نتوانستند با چند گزینه داخلی به توافق برسند دوباره هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. برگشتی که به اعتبار اسکوچیچ لطمه زد و تا حدودی شأن و منزلت این مربی را پایین آورد اما به هر صورت او سرمربی تیم ملی شده است و باید ببینیم در جام جهانی چه خواهد کرد.
وی افزود: اسکوچیچ مخالفان زیادی دارد، خیلی‌ها معتقدند او نمی‌تواند در جام جهانی موفق باشد اما با تمام این تفاسیر شرایط به گونه‌ای است که باید از او حمایت کرد.
کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری وجود دارد که اسکوچیچ بتواند در جام جهانی موفق باشد گفت: با توجه به اتفاقات پیش آمده نیاز است که پیشکسوتان از این سرمربی حمایت کنند و یکی از پیشکسوتان صاحب نام که مورد قبول همه بازیکنان است به کادر فنی اضافه شده تا اسکوچیچ تنها نباشد با وضعیتی که بوجود آمده این یک نیاز اصلی برای تیم است زیرا باید بپذیریم اسکوچیچ مدیریت قوی ندارد و ضعف‌هایی داشته که باعث شده برخی بازیکنان او را مورد انتقاد قرار داده و علیه او موضع بگیرند.
مراغه چیان در مورد تغییر مخالفان اسکوچیچ در تیم ملی و کنار گذاشتن آنها افزود: با توجه به زمانی که برای برپایی اردوها تا جام جهانی باقی مانده این تغییرات به سود تیم ملی نخواهد بود. بودن یک مربی ایرانی صاحب نام و قابل احترام می‌تواند این اختلافات را از بین ببرد ضمن اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال هم باید در این موضوع ورود کنند و وظایف هر کس را به طور کامل توضیح دهند. بازیکن باید از فرامین سرمربی اطاعت کندو سرمربی هم باید شرایطی را بوجود بیاورد که در تیم وحدت و همدلی وجود داشته باشد.
وی در مورد اختلاف و دو دستگی بین بازیکنان بوجود آمده و راهکار این مشکل گفت: در این که در تیم ملی دو دستگی وجود دارد شکی نیست. این اختلاف از آنجا شروع شد که برخی اسکوچیچ را از لحاظ فنی و مدیریت مورد تأیید قرار ندادند و برخی دیگر دست برعکس عمل کردند. زمان زیادی تا جام جهانی باقی نمانده و این اختلافات اگر به پایان نرسد تیم ملی به ۸۰ میلیون علاقه مند به فوتبال ایران متضرر خواهند شد.
این بازیکن سابق استقلال و تیم ملی ادامه داد: از بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند و حرفه‌ای زندگی می‌کنند این رفتار قابل پذیرش نیست. جام جهانی ویترین فوتبال هر کشوری است و همه باید دست به دست هم داده تا این مشکل هر چه زودتر برطرف شود. شاید اگر لازم هم شد باید چند نفر کنار گذاشته شوند هر چند که تغییرات در این زمان خوب نیست اما برای موفقیت تیم ملی باید بهترین راه را انجام داد.
کارشناس فوتبال در پایان و در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال و اینکه چه کسی شایسته ریاست فدراسیون فوتبال است خاطرنشان کرد: آزموده را آزمودن خطاست. متأسفانه بعضی‌ که در مدیریت قبل ضعیف بودند باز هم ثبت نام کرده تا بتوانند یک بار دیگر کرسی ریاست را به عهده بگیرند. به نظر من باید فردی تصدی فدراسیون فوتبال را به عهده بگیرد که هم مدیریت بداند هم با فوتبال آشنا باشد و هم بتواند نقش مؤثری در موفقیت تیم ملی در جام جهانی و در جام ملت‌های آسیا داشته باشد.