نظام اسلامی آسیب به مظلومان را در هیچ جنگی نمی‌پسندد
نظام اسلامی آسیب به مظلومان را در هیچ جنگی نمی‌پسندد

بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر گفت: نظام اسلامی آسیب به مظلومان و ریختن خون آنان را در هیچ جنگی نمی‌پسندد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین اظهار داشت: در این جنگ دو جبهه شرق و غرب در جنگ اوکراین با روسیه مقابل هم قرار گرفته‌اند.
وی با اشاره به اینکه دو گروه قدرتمند در برابر هم صف کشیده‌اند اضافه کرد: دو جبهه مقتدر شرق و غرب در برابر هم قرار گرفته‌اند اگر تقدیر الهی باشد به نفع نیروهای مظلوم و جبهه انقلاب است.
امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه کشور ما در این جنگ بی‌طرف است ادامه داد: ضرورتی بر حضور در این جنگ نمی‌بینیم و در این میان ممکن است مظلومان خونشان ریخته شده باشد و ما این را نمی‌پسندیم اما ما جبهه استکبار غرب را قبول نداریم.
حجت‌الاسلام دشتی با اشاره به اینکه نظام اسلامی آسیب به مظلومان و ریختن خون آنان را در هیچ جنگی نمی‌پسندد خاطرنشان کرد: امید می‌رود سال جدید همراه با اخوت، قدرت و اقتدار جبهه مقاومت باشد و انسان‌های مظلوم جهان نفسی بکشند و جبهه طاغوت تضعیف شده باشد.
لزوم تقویت معنویت
وی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه بر لزوم تقویت معنویت در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: معنویت نیاز اصلی جوانان و خانواده‌ها و باید در این راستا برنامه‌های مختلفی اجرا شود.
امام جمعه موقت بوشهر ایام ماه شعبان را فرصت مهمی برای تقویت معنویت دانست و تصریح کرد: در ایام جشن این ماه باید در راستای شناخت زندگی ائمه طهارت علیه‌السلام بهره برده شود.
وی اتصال جشن میلاد ائمه طهارت علیه‌السلام در ایام ماه شعبان به جشن میلاد منجی عالم بشریت (عج) را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: سوم و چهارم ماه شعبان میلاد با سعادت امام حسین علیه‌السلام و ابوالفضل علیه‌السلام به نام روز پاسدار و جانباز تعیین شده است.
دشتی افزود: در اعیاد شعبان همه باید برای برپایی جشن‌های سرور و شادمانی اقدام کنند تا بتوانیم از این فضا برای آشنایی بیشتر نوجوانان و جوانان با سیره اهل بیت (ع) استفاده کنیم.
لزوم توجه به جهاد تبیین در برابر اهداف دشمنان
امام جمعه موقت بوشهر با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که دشمن ارزش‌های انقلاب اسلامی مورد هجمه و هدف قرار داده است خاطرنشان کرد: پاسداران در دفاع از کیان نظام اسلامی و ارزش‌های انقلاب پیشگام و جان بر کف هستند و در راه اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند.
دشتی با تأکید بر حفظ و حفاظت از ارزش‌های انقلاب اسلامی افزود: افتخار انقلاب و نظام اسلامی به پاسداران و جانبازان است.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه دشمنان اقتدار و عزت نظام اسلامی را هدف قرار داده است تأکید کرد: بیشترین دشمنی‌های معاندان نظام و استکبار جهانی برابر ارزش‌های مهم نظام از جمله سپاه پاسداران است که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری دشمن می‌خواهد سپاه را با لجن پراکنی لکه‌دار کند و جایگاه مهم آن را زیر سوال ببرد.
وی با تأکید بر توجه به جهاد تبیین در برابر اهداف دشمنان خاطرنشان کرد: دشمن پروژه اقتدار نظام از جمله سپاه پاسداران را مورد هدف قرار داده است که باید در این زمینه جهاد تبیین در جامعه مورد توجه ویژه قرار بگیرد.