نکات آماری از استقلال؛ از  اولین پنالتی تا اولین گل خورده در خانه
نکات آماری از استقلال؛ از  اولین پنالتی تا اولین گل خورده در خانه

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال که تا هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر در صدر جدول رده بندی قرار داشت، با پیروزی خانگی در هفته چهاردهم مقابل مس رفسنجان به این صدرنشینی تداوم بخشید تا با خیالی آسوده برای هفته پایانی در نیم فصل اول آماده شود. شاگردان مجیدی با نتیجه ۳ بر ۲ […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال که تا هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر در صدر جدول رده بندی قرار داشت، با پیروزی خانگی در هفته چهاردهم مقابل مس رفسنجان به این صدرنشینی تداوم بخشید تا با خیالی آسوده برای هفته پایانی در نیم فصل اول آماده شود. شاگردان مجیدی با نتیجه ۳ بر ۲ میهمان خود را شکست دادند تا این بازی پر گل ترین بازی آنها تا هفته چهاردهم باشد.
اولین پنالتی فصلآبی پوشان مقابل مس دو بار از روی نقطه پنالتی به گل رسیدند و در مقابل یک بار هم از روی نقطه پنالتی دروازه شان باز شد؛ که این نخستین باری بود که مدافعان این تیم در این فصل مرتکب خطای پنالتی شده بودند.
استقلالی‌ها پیش از این بازی ۳ بار دروازه‌شان باز شده بود که هیچیک از این گل‌ها از روی نقطه پنالتی نبود. آنها مقابل مس برای اولین بار مرتکب خطای پنالتی شدند که همان ضربه منجر به اولین گل خورده آنها از روی نقطه پنالتی شد.

اولین گل در خانهشاگردان مجیدی در حالی مقابل مس رفسنجان دو بار تسلیم شدند که تا پیش از این بازی هرگز در بازی‌های خانگی دروازه شان باز نشده بود و این طلسم آنها توسط گادوین منشا بهترین گلزن فصل جاری و مهاجم پیشین آبی پوشان در ورزشگاه آزادی شکست.
همچنین آبی پوشان تا پیش از هفته چهاردهم هرگز در یک بازی بیشتر از یک بار دروازه‌شان باز نشده بود که این طلسم نیز مقابل مس رفسنجان شکست و آنها برای اولین بار در یک بازی بیشتر از یک بار گل خوردند.
دومین دبل فصل برای یک بازیکنکوین یامگا مدافع کناری آبی پوشان با گل کردن دو ضربه پنالتی در این بازی نقش مهمی در پیروزی آبی پوشان داشت و با دبل کردن نامش را به عنوان بهترین بازیکن این میدان ثبت کرد.
این دومین باری بود که یامگا در این فصل دبل کرد تا بهترین گلزن این فصل استقلال باشد. یامگا یک بار هم در اولین تجربه حضورش در تیم استقلال توانست دو بار دروازه ذوب آهن را باز کند تا نخستین دبل خود را در اولین حضورش در لیگ برتر ثبت کند.
یامگا با گرفتن یک پنالتی و زدن ۲ گل که هر دو از روی نقطه پنالتی بود، چهره شاخص تیم استقلال در دیدار مقابل مس رفسنجان بود.

استقلال پنالتی گیرآبی پوشان مقابل مس رفسنجان دو بار صاحب ضربه پنالتی شدند تا پنالتی‌های گرفته آنها در ۱۴ بازی به عدد ۶ برسد. استقلالی‌ها از ۴ پنالتی از ۶ پنالتی خود را تبدیل به گل کرده و ۲ ضربه پنالتی را هم از دست داده‌اند. با این آمار استقلال بیشتر از سایر تیم‌ها صاحب ضربه پنالتی شده تا آنها پنالتی گیر ترین تیم مسابقات باشند.
کوین یامگا با تبدیل کردن ۴ ضربه پنالتی به گل بهترین پنالتی زن لیگ است و وریا غفوری هم با از دست دادن ۲ ضربه پنالتی آماری عجیب در این زمینه از خود به جای گذاشته است.