نگاهی به ۹ بازی اخیر طارمی در پرتغال/ هر ۶۹ دقیقه یک گل یا پاس گل
نگاهی به ۹ بازی اخیر طارمی در پرتغال/ هر ۶۹ دقیقه یک گل یا پاس گل

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی با گلی که روز گذشته در دیدار پورتو مقابل پاکوس دفریرا به ثمر رساند، تعداد گل هایش در لیگ پرتغال را به عدد ۱۳ رساند. مهاجم ایران در این مسابقه دو پاس گل هم داد تا با ۱۱ پاس گل، در رده دوم بهترین گل‌ساز لیگ پرتغال قرار بگیرد. […]

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی با گلی که روز گذشته در دیدار پورتو مقابل پاکوس دفریرا به ثمر رساند، تعداد گل هایش در لیگ پرتغال را به عدد ۱۳ رساند. مهاجم ایران در این مسابقه دو پاس گل هم داد تا با ۱۱ پاس گل، در رده دوم بهترین گل‌ساز لیگ پرتغال قرار بگیرد.
اما روند رو به رشد طارمی در لیگ پرتغال از ۹ بازی گذشته به اینطرف شدت گرفت؛ تا جایی که او در این ۹ بازی ۷ پاس گل داده و ۶ گل به ثمر رسانده است.
مهاجم بوشهری که دومین فصل حضورش در پورتو را تجربه می کند، در این ۹ مسابقه به صورت میانگین آمار هر ۶۹ دقیقه یک گل یا پاس گل را به نام خود کرده است.
به این عملکرد، می توان گل ها و پاس گل های طارمی در لیگ اروپا و جام حذفی پرتغال را هم اضافه کرد. هنوز زمان زیادی از گلزنی طارمی مقابل لاتزیو ایتالیا در دیدار برگشت مرحله حذفی لیگ اروپا نگذشته است. در دیداری که با نتیجه تساوی ۲ – ۲ تمام شد، طارمی یک گل زد و یک پاس گل داد تا زمینه ساز صعود پورتو به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا شود.
طارمی همچنین هفته گذشته در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی پرتغال برابر رقیب دیرینه پورتو یعنی اسپورتینگ لیسبون کار مشابهی انجام داد و با یک گل و پاس گل، نقش پررنگی در برد ۲ – ۱ تیمش داشت.
آمار طارمی در ۹ بازی اخیر لیگ پرتغال به این ترتیب است:
بنفیکا: گل و پاس گلاستوریل: گل و پاس گلبلننسس: گلفامالیسائو: گلآروکا: – اسپورتینگ لیسبون: گل و پاس گلموریرنسی: پاس گلژیل ویسنته: پاس گلپاکوس دفریرا: گل و دو پاس گل
صفحه توییتر «دراگائو نیوز» که از رسانه های نزدیک به باشگاه پورتو است، ضمن انعکاس این آمار خواستار احترام بیشتر به طارمی شد.