نگهداری غیرمجاز پرندگان وحشی در گناوه/ ١۴ پرنده رهاسازی می‌شود
نگهداری غیرمجاز پرندگان وحشی در گناوه/ ١۴ پرنده رهاسازی می‌شود

گناوه- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: ۱۱ قطعه «کبک» و ۳ قطعه «تیهو» از متخلف محیط زیست در گناوه کشف و ضبط شد.

کامبیز عبدالهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارش‌های مبنی بر نگهداری تعدادی پرنده وحشی در یکی منازل گناوه، موضوع در دستور کار این اداره قرار گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه افزود: با دریافت دستور کشف و ضبط این پرندگان از مقام قضائی به همراه پلیس اطلاعات شهرستان از منزل فرد متخلف بازرسی به عمل آمد.

وی گفت: این پرندگان به صورت غیرمجاز در یک منزل و شرایط بدی نگهداری می‌شد، که با همکاری پلیس اطلاعات شهرستان پس از بازرسی، ۱۱ قطعه «کبک» و ۳ قطعه «تیهو» شناسایی و کشف و فرد متخلف دستگیر و به منظور سیر مراحل قانونی علیه متخلف، صورتجلسه شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه یادآور شد: پرندگان کشف شده در این اداره جهت تیمارداری نگهداری می‌شوند که پس از این مرحله در صورت بهبودی و سالم بودن در طبیعت رهاسازی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه این دومین کشف پرنده وحشی از ابتدای سال جاری تاکنون در گناوه است گفت: در ابتدای فروردین امسال نیز شش قطعه پرنده «کوکر» با همکاری پلیس اطلاعات این شهرستان کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای منطقه و کم آبی، از مردم درخواست می‌شود برای ایجاد آبشخور مصنوعی برای پرندگان در هر مکان ممکن اقدام کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه یادآور شد: از مردم و دوستداران محیط زیست تقاضا می‌شود در صورت مشاهده پرندگان و هر گونه حیوان وحشی آسیب دیده دیگر آنها را به اداره محیط زیست شهرستان گناوه جهت مراقبت در نقاهتگاه تحویل دهند تا پس از بهبودی به چرخه طبیعت بازگردانده شوند و این اداره در این زمینه آمادگی کامل دارد.