همه دوست داشتند پرسپولیس قهرمان شود نه سپاهان/یحیی تیمش راجمع کرد
همه دوست داشتند پرسپولیس قهرمان شود نه سپاهان/یحیی تیمش راجمع کرد

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های هفته سی ام و پایانی لیگ برتر فوتبال پنجشنبه هفته جاری پیگیری می‌شود تا تکلیف تیم قهرمان و تیم‌هایی که سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را می‌گیرند مشخص شود. رقابت بین تیم‌ها در حالی به هفته پایانی کشیده شده است که نفت مسجد سلیمان سقوط قطعی به لیگ یک […]

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های هفته سی ام و پایانی لیگ برتر فوتبال پنجشنبه هفته جاری پیگیری می‌شود تا تکلیف تیم قهرمان و تیم‌هایی که سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را می‌گیرند مشخص شود. رقابت بین تیم‌ها در حالی به هفته پایانی کشیده شده است که نفت مسجد سلیمان سقوط قطعی به لیگ یک داشته است اما رقابت برای تیم دوم سقوط کننده بین صنعت نفت آبادان و مس کرمان ادامه دارد.
محسن خلیلی مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به شرایط تیم‌ها در فصل جاری مسابقات فوتبال باشگاهی درباره رقابت پرسپولیس و سپاهان در بازی پایانی برای کسب جام قهرمانی و همچنین افت کیفی گلزنان لیگ برتر صحبت کرد که در پی می‌خوانید:
بازی پایانی جذاب است
خلیلی با اشاره به رقابت دو تیم بالای جدول برای کسب قهرمانی بیست و دومین دوره بازی‌های لیگ برتر گفت: هر روز به دیدار چند سال پیش که خودم با پیراهن پرسپولیس در بازی آخر لیگ برتر مقابل سپاهان بازی کردیم فکر می‌کنم (در زمان سرمربیگری افشین قطبی). در آن بازی سه امتیاز را می‌خواستیم و یک بازی کاملاً فینال گونه بود. اینقدر خوب بودیم که من فکر می‌کنم نه تنها پرسپولیسی‌ها که طرفداران خیلی از تیم‌های دیگر هم دوست داشتند ما قهرمان شویم. انرژی و دعای خیر آنها کمک کرد تا به جام برسیم. حالا هم فکر می‌کنم دو فینال برای یک جام برگزار می‌شود.
پیشکسوت پرسپولیس افزود: همین شرایط برای فوتبال باشگاهی نیز جذابیت دارد. وقتی هیجان تا ثانیه آخر ادامه پیدا کند نگاه همه را هم به خود جلب خواهد کرد تا مردم برای چند روز فارغ از مشغله‌ها با فکر فوتبال خوش باشند.

تمرکز مستطیلی پرسپولیس
او درباره دلایل سبقت پرسپولیس پس از پیروزی در دربی پایتخت و افزایش شانس قهرمانی این تیم تاکید کرد: وقتی بازی‌های بزرگ را می‌برید منتظر لغزش‌های کوچک می‌مانید تا به خواسته تیمی برسید. تمرکز پرسپولیس در دور برگشت کاملاً در زمین مسابقه بود. این تیم در مستطیل سبز به فکر پیروزی بود و دیگر به حاشیه‌ها کاری نداشت. همین امر کمک کرد تا پرسپولیس به صدر جدول برسد.
خلیلی ادامه داد: نه تنها پرسپولیس در مسیر قهرمانی قرار گرفت بلکه حاشیه‌های درون تیمی بقیه رقیبان هم کمک کرد تا حالا این تیم بیشترین شانس را برای کسب جام داشته باشد. تمرکز ذهنی پرسپولیس با اتحاد آنها برای قهرمانی همراه شد. کسی بزرگ‌تر از اسم باشگاه نیست و هر کس کار خودش را با شرح وظایفی که در نظر گرفته شده است دنبال می‌کند.
مهاجمان یک هفته فرصت دارند
آقای گل پیشین لیگ برتر فوتبال با انتقاد از آمار پایین گلزنی مهاجمان تاکید کرد: قبول دارم مهاجمان به خوبی نتوانستند بازدهی ایده آل و کاملی داشته باشند اما نمی‌توان فشار گلزنی را فقط روی دوش آنها انداخت. باید مجموعه تیمی را در نظر گرفت. یک مهاجم باید در موقعیت‌های گلزنی قرار بگیرد و تمام کننده باشد که بتواند آمار گلزنی خوبی هم کسب کند. به هر حال یک هفته دیگر فرصت وجود دارد تا شاید استعدادهای فوتبالی در گلزنی خودنمایی کنند. می‌توان پس از پایان بازی‌های فصل جاری لیگ برتر درباره آن صحبت تخصصی کرد.
او درباره ناکارآمدی مهاجمان خارجی فصل جاری پرسپولیس گفت: فکر می‌کنم بهتر است این موضوع را به پایان لیگ موکول کنیم.
نقش یحیی در موفقیت پرسپولیس
خلیلی با اشاره به تأثیر مستقیم افکار یحیی گل محمدی در بازگشت پرسپولیس به مسیر قهرمانی تصریح کرد: او بخش بسیار بزرگ از این جریان است. گل محمدی به خوبی تیمش را جمع و جور کرد و نگذاشت آنها نا امید شوند. یحیی خیلی خوب با بازیکنان ارتباط برقرار می‌کند. اتحاد بین آنها نیز فوق العاده است. هیچکس برای خودش بازی نمی‌کند و همه به فکر منافع تیم هستند.