پروانه بهره برداری واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تمدید شد
پروانه بهره برداری واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تمدید شد

بوشهر- پروانه بهره برداری واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از سوی نظام ایمنی هسته‌ای کشور تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین تمدید پروانه بهره برداری از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر، طی مراسمی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، معاون سازمان و رئیس نظام ایمنی هسته‌ای کشور، معاون سازمان و مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی و جمعی از مدیران حوزه ایمنی هسته‌ای و حوزه‌های مربوطه، در محل مرکز نظام ایمنی هسته‌ای برگزار شد.
در این رویداد که پروانه بهره برداری واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از سوی نظام ایمنی هسته‌ای کشور تمدید شد، معاون رئیس جمهور جایگاه ایمنی را حائز اهمیت خواند و اظهار داشت: نظام ایمنی دارای جایگاهی ویژه و یک نهاد اعتماد ساز و اعتماد آفرین است. اگر غش یا خدشه‌ای در ایمنی باشد و مرجع آن از خودش ضعف نشان دهد، اعتماد از بین می‌رود. بزرگترین سرمایه هر ملتی اعتماد به حاکمیتش است.
محمد اسلامی با بیان اینکه ما وظیفه داریم نقش حاکمیتی خود را به نحو احسن برای جامعه ایفا کنیم و به جامعه اعتماد بدهیم، تاکید کرد: به همین دلیل این مرکز از لحاظ همه شئونات، ظرفیت‌ها و کارکردهایش باید از خودش استقلال نشان دهد. نهادی که باید پشتیبانی شود، تولیدات مستمر رگولاتوری داشته باشد، به مسائل روز اشراف داشته باشد و ضوابط و مقررات را خودش تولید کند و آنها را نشر و استقرار بدهد و بر انطباق با الزامات نظارت کند.