یک گام قاطع‌تر از یوونتوس سناریو جذب آزمون را عوض می‌کند
یک گام قاطع‌تر از یوونتوس سناریو جذب آزمون را عوض می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، بحث انتقال احتمالی سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران به یوونتوس و لیون همچنان در رسانه‌های کشورهایی چون ایتالیا و فرانسه منتشر می‌شود. هرچند باشگاه زنیت روسیه تاکنون با جدایی آزمون موافقت نکرده است اما به نظر می‌رسد دو باشگاه فرانسوی و ایتالیایی هنوز امید دارند مهاجم ایران را جذب کنند. […]

به گزارش خبرنگار مهر، بحث انتقال احتمالی سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران به یوونتوس و لیون همچنان در رسانه‌های کشورهایی چون ایتالیا و فرانسه منتشر می‌شود. هرچند باشگاه زنیت روسیه تاکنون با جدایی آزمون موافقت نکرده است اما به نظر می‌رسد دو باشگاه فرانسوی و ایتالیایی هنوز امید دارند مهاجم ایران را جذب کنند.
نشریه gazzetta ایتالیا اعلام کرد هم باشگاه لیون و هم باشگاه یوونتوس آزمون را می‌خواهند و این مهاجم ۲۷ ساله بعد از ۹ سال حضور در روسیه مشتاق ماجراجویی جدید در یک لیگ معتبرتر است. به نوشته این نشریه، آزمون که قراردادش در پایان فصل با زنیت تمام می‌شود، قصد ندارد این قرارداد را تمدید کند و با توجه به مصدومیت «کیه‌زا» مورد توجه باشگاه یوونتوس قرار گرفته است.

در بخش دیگری از گزارش gazzetta آمده است: «زنیت اعلام کرد که آزمون را بدون جایگزین آزاد نمی‌کند. این موضوعی است که باشگاه روی آن قاطع است به طوری که هنوز قیمتی را تعیین نکرده است و از سوی دیگر خطر از دست دادن این بازیکن را به صورت رایگان در پایان فصل دارد. آزمون تاکنون ۲۱ بازی انجام داده و ۱۰ گل برای زنیت در این فصل به ثمر رسانده است از جمله گل مقابل یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا. زنیت در لیگ روسیه اول است و نمی‌خواهد خود را از داشتن عنصر مهمی بدون داشتن یک جایگزین سطح بالا محروم کند. این در حالی است که لیون هم خواهان بازیکن ایرانی است. دو باشگاه در حال حاضر گفتگوهای خود را آغاز کرده‌اند اما یک گام قاطع‌تر از سوی باشگاه یوونتوس می‌تواند سناریوها را تغییر بدهد.»
رصد رسانه‌های فرانسوی اما نشان می‌دهد که امید آنها برای پیوستن آزمون به باشگاه المپیک لیون کمرنگ‌تر از گذشته شده و حتی صحبت از یک آلترناتیو برای مهاجم تیم ملی ایران به میان آمده است.
سایت butfootballclub نوشته است که باشگاه لیون تقریباً از جذب آزمون مطمئن بود اما مدیران باشگاه زنیت نظر خود را تغییر داده‌اند و این انتقال حالا با تردید دنبال می‌شود بخصوص که بحث پیشنهاد باشگاه یوونتوس هم به میان آمده است.
این سایت به نقل از «اکرم کنور» خبرنگار سرشناس ترکیه‌ای اعلام کرد لیون همچنان برای آزمون با باشگاه زنیت مذاکره می‌کند اما «آنتونی مارسیال» بازیکن منچستریونایتد می‌تواند یک آلترناتیو برای لیون در صورت عدم توافق با آزمون باشد.