۱۳ نفر از سرنشینان ۲ شناور حادثه دیده در خلیج فارس نجات یافتند
۱۳ نفر از سرنشینان ۲ شناور حادثه دیده در خلیج فارس نجات یافتند

بوشهر – ایرنا – معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با تلاش تیم‌های جست و جو و نجات دریایی این اداره کل، در ۲ عملیات جداگانه ۱۳ نفر از سرنشینان ۲ شناور حادثه دیده در آب‌های خلیج فارس خطر غرق و مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

به گزارش ایرنا،  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر روز سه شنبه به نقل از محمد قاسمی اظهار کرد: ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه امروز طی تماس مالک موتورلنج حامل بار تجاری با ۶ سرنشین در مسیر دبی به گناوه، مبنی بر آبگرفتگی و احتمال غرق در محدوده هشت مایلی جزیره خارگ، شناور ناجی ۹ با وجود مشخص نبودن موقعیت دقیق و محدودیت دید به دلیل شرایط جوی (گرد و غبار) حاکم بر منطقه، بلافاصله به محدوده وقوع حادثه اعزام شد. 

وی بیان کرد: شناور ناجی ۹ در ساعت ۰۷:۴۰ همه سرنشینان موتورلنج یادشده را از داخل جان پناه نجات داده و به سمت پایگاهش به حرکت درآمد و پس از پهلوگیری در اسکله مروارید جزیره خارگ  نجات یافتگان را به مسئولان مربوطه تحویل داد.

وی اضافه کرد: در دومین عملیات نیز ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه با اعلام اضطرار موتور لنج باری حامل هفت  سرنشین به مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی بندر دیر، مبنی بر آبگرفتگی و احتمال غرق شدن در ۱۷ مایلی این بندر در مسیر گناوه به دبی پس از  هماهنگی لازم شناور ناجی ۱۸ به موقعیت وقوع حادثه اعزام شد.

قاسمی ادامه داد: شناور ناجی ۱۸ در ساعت ۱۲:۰۰ پس از رسیدن به موقعیت اعلام کرد شناور یادشده از قسمت پاشنه دچار آبگرفتگی شده و احتمال نجات آن بوسیله یدک کش وجود دارد.

وی گفت: برهمین اساس یدک کش نجف برای عملیات یدک‌کشی اعزام شد اما ناجی ۱۸ در ساعت ۱۳:۰۰ اعلام کرد موتورلنج حادثه دیده غرق شده اما تمامی سرنشینان آن را نجات داده است.

قاسمی افزود: پس از اتمام عملیات نجات، شناورهای اعزامی به سمت پایگاه‌شان بازگشتند.

وی یادآور شد: شناور ناجی ۱۸ پس از پهلوگیری در ساعت ۱۴:۲۰ نجات یافتگان را به مسئولان مربوطه تحویل داد.