۱۵۰ هکتار از اراضی بزرگترین شهرک شیلاتی کشور بهره‌برداری شد
۱۵۰ هکتار از اراضی بزرگترین شهرک شیلاتی کشور بهره‌برداری شد

بوشهر – ایرنا – در آیینی با حضور استاندار بوشهر، ۱۵۰ هکتار از اراضی پرورش میگوی رودشور بندر ریگ گناوه به عنوان بزرگترین شهرک شیلاتی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری بوشهر روز پنجشنبه به نقل از احمد محمدی زاده اعلام کرد: باید تدبیری اندیشید تا مردم این منطقه در طرح‌های پرورش میگو ذینفع شوند و این طرح‌ها در اشتغال و معیشت جامعه پیرامونی تاثیرگذار باشند.

وی افزود: باید برای اشتغال پایدار و ماندگار بیش از پیش همت کرد تا جوانان بومی منطقه با آرامش خیال فعالیت کرده و درآمد پایدار داشته باشند.

استاندار بوشهر با تقدیر از مدیران سابق که این طرح را پایه‌گذاری کردند یادآور شد: اگر چه امروز این پروژه افتتاح شد ولی لازم است از تمام کسانی که از ابتدای طرح کمک کردند و پای کار بودند، تشکر کرد.

محمدی‌زاده یادآور شد: شهرک شیلاتی رود شور بندر ریگ سه هزار و ۵۲۰ هکتار وسعت دارد و بزرگترین شهرک شیلاتی کشور به شمار می‌رود که امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها و تامین اعتبار شاهد بهره‌برداری از تمام ‌مزارع پرورش میگوی این شهرک باشیم.

مجتمع شهرک شیلاتی رودشور از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین طرح‌های اقتصادی آبزی پروری در جنوب کشور است که با تکمیل زیرساخت ها و عملیات بهره برداری از سایت پرورش میگو، ضمن تامین نیاز داخلی، زمینه صادرات بخش زیادی از محصول تولیدی به خارج از کشور فراهم خواهد شد.

احداث مجتمع  شهرک شیلاتی رودشور یکی از طرح‌های توسعه آبزی پروری در این شهرستان به عنوان بزرگترین طرح مهم اقتصادی و ابرپروژه تولید میگو در کشور است و فاز نخست آن  مشتمل بر ۴۳ مزرعه  است.

یکی از ویژگی‌های این شهرک در شرایط اقتصادی کنونی، متعهد شدن خود سرمایه‌گذاران در هزینه‌های زیرساخت‌ها است که با بهره‌برداری کامل برای یکهزار و ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و یکهزار نفر نیز بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

گناوه با دارابودن بیشترین نوار مرزی ساحلی در استان بوشهر در زمینه طرح‌های توسعه آبزی پروری گام‌های خوبی برداشته و هم اینک با دارابودن سه سایت پرورش میگو به عنوان بزرگترین و قطب تولید کننده این آبزی در این استان  محسوب می‌شود

استان بوشهر با تولید سالانه ۲۸ هزار تن میگوی پرورشی قطب اول تولید این ابزی در کشور است.