۲۷۵ میلیارد ریال پروژه در شهرستان دیر افتتاح یا آغاز شد
۲۷۵ میلیارد ریال پروژه در شهرستان دیر افتتاح یا آغاز شد

بوشهر- در ششمین روز از دهه فجر بیش از ۲۷۵ میلیارد ریال پروژه در شهرستان دیر افتتاح یا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه دیر عصر یکشنبه در آئین افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های دهه فجر شهرستان دیر با بیان حدیثی از امام هادی (ع) گفت: برای پایداری نعمت‌ها باید با آنها حسن همجواری داشته و قدردان باشیم.
حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: انقلاب ما دستاوردهای بزرگی در بعد مادی و معنوی داشته است.
وی یادآور شد: انسان معمولاً قدر نعمت‌ها و سرمایه‌های معنوی مانند امنیت، استقلال، آزادی و حاکمیت الله و … را نمی‌داند.
امام جمعه دیر تاکید کرد: در کنار بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی، نباید از مشکلات مردم غافل باشیم.
وی افزود: علاوه بر تبیین و روشنگری در خصوص دستاوردهای انقلاب باید به زندگی و مشکلات روزمره مردم هم رسیدگی کنیم.
حسینی عنوان کرد: مسئولان با عملکرد خود در دهه فجر سعی کنند خاطره خوبی برای مردم رقم بزنند.
توسعه زیرساخت‌های شهری
شهردار دیر گفت: شهرداری دیر با وجود مشکلات اقتصادی کشور، با همکاری شورای اسلامی و سایر مسئولین و مردم پروژه‌های خود را به پیش می‌برد.
علی ابراهیمی افزود: در دهه فجر امسال ۹۹.۷ میلیارد ریال پروژه شهرداری دیر افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود.
وی عنوان کرد: از این اعتبار، پیاده روی سازی خیابان امام حسین (ع) به متراژ دو هزار و ۱۰۰ متر مربع با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال، احداث رفوژه بلوار مصلی به متراژ ۷۰۰ مترمربع با اعتبار یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال، عملیات روکش آسفالت خیابان حجاب به متراژ سه هزار و ۱۹۵ مترمربع و آسفالت خیابان سید صفا به متراژ هزار و ۵۶۰ مترمربع در مجموع ۲۰ میلیارد ریال، رفوژه وسط بلوار شهید بهشتی به متراژ دوهزار و ۱۶۰ مترمربع با اعتبار سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و نصب تابلو شهدا با اعتبار سه میلیارد ریال افتتاح شد.
وی ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی ادامه بلوار خلیج فارس و اتصال به جاده وفاق به طول ۷۰۰ متر و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال آغاز شده است.
شهردار دیر عنوان کرد: پیاده روزی خیابان شهید حیدری و شهید شهریاری و قسمتی از بلوار شهید بهشتی و احداث پارک محله‌ای شهید صدوقی نیز در حال انجام است.
وی افزود: در آینده‌ای نزدیک عملیات اجرایی آسفالت ۳۰ هزار متر مربع از کوچه‌های شهر دیر آغاز می‌شود.
توسعه شبکه برق
رئیس شبکه توزیع نیروی برق شهرستان دیر گفت: امسال در دهه فجر در مجموع ۱۷۶ میلیارد ریال پروژه برق رسانی و اصلاح و بازسازی شبکه افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
عزیزالله سطحانیان افزود: از این اعتبار ۳۸ میلیارد ریال پروژه شامل برق رسانی به ۶۰ مشترک، احداث دوهزار و ۴۶۰ متر شبکه فشار ضعیف، ۴۰۷ متر شبکه متوسط و ۶ دستگاه ترانس افتتاح شد.
وی بیان کرد: همچنین ۱۳۸ میلیارد ریال اعتبار شامل برق رسانی به ۱۵۰ مشترک شهری و ۲۰ مشترک روستایی، احداث ۹ هزار مترمربع شبکه فشار ضعیف، سه هزار و ۶۰۰ متر شبکه فشار متوسط و احداث ۲۳ دستگاه ترانس از جمله پروژه‌هایی هستند که عملیات اجرایی آنها در دهه فجر شروع می‌شود.
رئیس شبکه توزیع نیروی برق شهرستان دیر افزود: در راستای جلوگیری از سرقت کابل‌های برق ،۶۰ کیلومتر از شبکه سال قبل و ۱۸ کیلومتر دیگر در سال جاری روکش دار کرده‌ایم.
وی یادآور شد: در ۹۵ درصد روستاهای شهرستان پایه‌های برق و شبکه فرسوده نوسازی شده است.