۲ سامانه جدید بارشی در راه بوشهر
۲ سامانه جدید بارشی در راه بوشهر

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس پیش‎ بینی نقشه‎‌های هواشناسی در هفته جاری ۲ سامانه جدید بارشی در این استان فعال می‎‌شود.

محمدرضا انصاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت سامانه نخست برای روز سه‎‌شنبه و به صورت رگبار پراکنده است که فعالیت آن با تمرکز بیشتر برای شهرستان‌‎های شمالی این استان شامل گناوه و دیلم پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: سامانه بارشی دوم نیز که از قدرت بیشتری برخوردار است در پایان هفته فعال می‏‌شد که اطلاعات تکمیلی آن در روزهای آینده اطلاع رسانی می‎‌شود.

انصاری ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می‌دهد امروز و فردا در بیشتر ساعت‌ها وضعیت جوی و دریایی استان آرام خواهد بود.

وی گفت: بنابراین در این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی از نقاط مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در استان بوشهر است.

انصاری ادامه داد: همچنین پیش بینی شده از فردا با تغییر جهت وزش بادها در استان دمای هوا افزایش پیدا کند.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش ملایم باد و صبحگاه در برخی از نقاط با وقوع پدیده مه صبحگاهی پیش بینی می‎‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر، امروز به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی و از فردا به تدریج جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی ۳۴ کیلومتر درساعت پیش بینی شده است.

انصاری عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش ‎بینی می‌‏شود.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۷:۱۳ ، مد دریا  ۱۴:۰۹ ، جزر دوم ۲۰:۱۹ خواهد بود.