۶۲ پروژه بهره‌وری در استان بوشهر اجرا شد
۶۲ پروژه بهره‌وری در استان بوشهر اجرا شد

بوشهر- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: سال گذشته ۶۲ پروژه مرتبط با مفاهیم بهره‌وری در دستگاه های اجرایی این استان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی درویشی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز ملی بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف اظهار داشت: بهره‌وری استفاده مطلوب مؤثر و بهینه از همه لحظه‌ها، مجموعه امکانات و ظرفیت‌ها، سرمایه‌ها نیروها و منابعی است که انسان برای رسیدن به رشد و شکوفایی همه‌جانبه کمک می‌کند؛ در واقع انسان با بیشترین استفاده از کمترین امکانات بهره‌وری بالایی دست می‌آورد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف بهانه‌ای برای تکرار اهمیت استفاده مؤثر و مطلوب از زمان امکانات سرمایه فرصت‌ها و نیروی انسانی در جهت تولید بهینه‌سازی مصرف و درنتیجه رسیدن به رشد و شکوفایی همه‌جانبه اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.

درویشی با اشاره به سخنی از حضرت علی علیه‌السلام است که می‌فرماید “هر کس دو روزش مساوی باشد زیان دیده است”، گفت: برای بهره‌رو بودن باید باور و اعتقاد داشته باشیم که امروز بهتر از دیروز و فردا بهتر از امروز می‌توان عمل کرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: بنابر ماده ۴ بند الف ماده ۵ قانون برنامه ششم توسعه، جهت تأمین حداقل ۲.۸ درصد از رشد ۸ درصدی اقتصاد از محل ارتقای بهره‌وری، کل عوامل تولید دستگاه اجرایی و نیروهای مسلح مکلف هستند برای محور قرار دادن رشد بهره‌وری در اقتصاد و اجرایی کردن چرخه مدیریت بهره‌وری در واحدهای تحت مدیریت خود تمهیدات لازم را برای عملیاتی ساختن این چرخه با هماهنگی سازمان ملی بهره‌وری ایران فراهم کرده و گزارش سالانه آن را به سازمان ملی بهره‌وری ایران ارائه کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر افزود: دستگاه‌های اجرایی باید در شش‌ماهه نخست اجرای قانون برنامه برنامه‌های عملیاتی خود را برای ارتقای بهره‌وری از طریق تسهیل و تشویق فعالیت‌های غیردولتی در حوزه‌های مربوطه را به تائید سازمان ملی بهره‌وری رسانده و این سازمان نیز حداکثر ظرف مدت یک سال مجموعه اقدامات مذکور را به تصویب هیئت‌وزیران برساند.

درویشی بیان کرد: در اجرای برنامه‌های ارتقای بهره‌وری سال ۱۴۰۰ استان بوشهر ۶۲ پروژه مرتبط با مفاهیم بهره‌وری در دستگاه اجرایی اجرا شد و امسال نیز عملکرد دستگاه‌ها در این حوزه مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی در ابتدای سال جاری باید عناوین پروژه‌های مرتبط با بهره‌وری را جهت بررسی در کمیته بهره‌وری استان بوشهر به سازمان ارسال کنند، همچنین در فواصل ۳ ماه هر دستگاه می‌بایست گزارش عملکرد خود را بر اساس فرم‌ها و جداول مشخص‌شده تکمیل و به سازمان ارسال کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر تأکید کرد: از مجموع ۶۲ پروژه اجرا شده در سال گذشته تعداد ۱۲ پروژه مربوط به اداره کل پزشکی قانونی ۴ چهار پروژه مربوط به اداره کل انتقال خون، سه پروژه مربوط به اداره کل دامپزشکی، سه پروژه مربوط به مسائل اداره کل منابع طبیعی، سه پروژه مربوط به اداره کل استاندارد، ۹ پروژه در اداره کل جهاد کشاورزی، ۱۲ پروژه برای در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و ۳۷ مربوط پروژه مربوط به شرکت شهرک‌های صنعتی بوده است.

درویشی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر می‌بایست با توجه به اولویت‌های توسعه استان و دستگاه ذیربط نسبت به احصا و اجرای برنامه‌های بهره‌وری خود اقدام کنند.