براساس تازه‌ترین فدراسیون فوتبال بازیکنانی که زیر ۱۸ سال هستند تنها می‌توانند با تاییدیه والدین خود با تیم‌ها قرارداد منعقد کنند و باشگاهی حق ندارد با واسطه قرارداد این بازیکنان را امضا کند.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه ناظر بر قراردادها و سقف بودجه در آخرین نشست خود با ویرایش آئین نامه فصل گذشته تصمیمات لازم الاجرای خود برای فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور را گرفت.
طبق آنچه در آئین نامه به روز رسانی شده قرار گرفته است هیچ یک از باشگاه‌ها حق بستن قرارداد با بازیکنی که با واسطه‌ای غیر مجاز همکاری دارد، را ندارند. در حقیقت تنها کارگزاری‌های رسمی که مجوز فعالیت از سوی فدراسیون فوتبال را دریافت کرده‌اند می‌توانند مدیر برنامه بازیکن هنگام عقد قرارداد باشند.
در صورتی که باشگاه نسبت به بستن قرارداد با نفراتی که به عنوان کارگزار غیرمجاز تلقی می‌شوند اقدام کند تخلف باشگاه در کمیته‌های قضائی فدراسیون ثبت و به آن رسیدگی می‌شود.
همچنین بازیکنان زیر ۱۸ سال نیز مجاز به داشتن کارگزار یا مدیر برنامه نمی‌باشند و باید از طریق تاییدیه والدین به عنوان رضایت‌نامه قرارداد را منعقد نمایند.
همچنین باشگاه‌ها مجاز به ایجاد تعهد پرداخت به مدیر برنامه نیستند. پرداخت مطالبات آنها صرفا به عهده شخص (بازیکن یا مربی) بدون دخالت باشگاه می‌باشد. باشگاه‌ها نیز نمی‌توانند مالیات بازیکن را بر عهده بگیرند و از انجام این کار منع هستند.
بنابراین تکلیف باشگاه با دلال‌هایی که اقدام به واسطه‌گری برای دریافت درصدی از قرارداد از سوی باشگاه و بازیکن می‌کند غیر قانونی است و کسی نمی‌تواند بازیکن زیر ۱۸ سال را به باشگاه معرفی کند.

کد خبر ۶۱۳۹۲۷۵