دور جدید تمرینات تیم فوتبال استقلال برای فصل آینده در شرایطی شروع شد که فضای پیچیده ای بر این تیم حاکم است. از سکوت عجیب نکونام تا غیبت پرتعداد بازیکنان و احتمال جدایی چند عضو کادر فنی!

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال تهران فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر و پس از پرسپولیس در رده دوم قرار گرفت تا جواد نکونام بلافاصله وعده ساختن تیمی قدرتمند برای فصل آینده را بدهد و تاکید کند که با حمایت مالکان جدید تیمی پرقدرت و مدعی برای فصل بیست و چهارم آماده خواهد کرد. این در حالی است که جلسه نخست تمرین آبی پوشان با حداقل بازیکن و شرایطی عجیب سپری شد.
اولین جلسه با غایبان زیاد
پس از پایان فصل بیست و سوم، آبی‌ها روز سه شنبه ۱۹ تیر نخستین جلسه تمرینی خود را برای حضور در فصل بیست و چهارم لیگ برتر و لیگ نخبگان آسیا برگزار کردند. در اولین جلسه تمرینی آبی‌ها تنها ۹ بازیکن حضور داشتند که از این جمع فقط ۵ بازیکن به تمرین پرداختند و ۴ بازیکن (مهرداد محمدی، ابوالفضل جلالی، آرمین سهرابیان و ایمان سلیمی) نظاره‌گر تمرین هم تیمی‌های خود بودند.

برخلاف فصل گذشته شروع تمرین استقلال با غایبان پرتعداد همراه بود

شائبه جدایی دستیاران سرمربی
علاوه بر بازیکنان پرتعدادی که در این تمرین غیبت داشتند، مهدی هاشمی نسب، حمیدرضا رجبی، کیانوش رحمتی و محمد نوازی هم در این تمرین حضور نداشتند تا شائبه جدایی آنها از کادر فنی استقلال مطرح شود. البته رحمتی و رجبی جلسه‌ای را با فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال انجام دادند که هنوز در رابطه با خروجی این جلسه کسی اظهار نظر نکرده و مشخص نیست آیا این نفرات به کار خود ادامه می‌دهند یا خیر.
اعتراض هواداران به نقل و انتقالات
هواداران استقلال امیدوار بودند با وجود حضور مالک جدید، این تیم بتواند در نقل و انتقالات پیش فصل، بازیکنان با کیفیتی را به خدمت بگیرد. مدیران استقلال تاکنون با سهرابیان و جلالی تمدید کرده‌اند و میلاد زکی پو و محمدحسین اسلامی را هم به خدمت گرفته‌اند که این موضوع با واکنش هواداران استقلال همراه بود و تعدادی از آنها روز سه شنبه ۱۹ تیر با حضور در کمپ مرحوم ناصر حجازی و از پشت درهای بسته با شعارهای خود از مدیران استقلال بابت عدم فعالیت در نقل و انتقالات گلایه کردند.
سکوت عجیب جواد نکونام
هنوز تکلیف تمدید قرارداد خیلی از بازیکنان استقلال هم مشخص نشده و برخی از آنها به توافق نهایی با مدیران این باشگاه دست نیافته‌اند. جواد نکونام (سرمربی استقلال) که فصل گذشته و در زمان مدیریت علی خطیر بارها از فعالیت مدیریتی این باشگاه گلایه داشت فعلاً سکوت کرده و در حالی که باید تیمش را برای رقابت‌های آسیایی آماده کند، اما فعلا ترجیه داده علیه مالکان باشگاه اظهار نظری نداشته باشد. شاید دلیلش این است که او از ابقایش در این تیم اطمینان کامل ندارد و به همین خاطر دست به عصا حرکت می کند.

تصویری از چند بازیکن استقلال در اولین تمرین فصل جدید

مطالبات قبلی مانع توافق جدید
هر چند مالکان جدید باشگاه در اواخر فصل گذشته عنوان کرده بودند برای تامین منابع مالی جذب بازیکنان جدید و توافق با قبلی ها مشکلی ندارند اما پرداخت نشدن مطالبات فصل گذشته تعدادی از بازیکنان و عدم تامین پیش پرداخت برای جذب بازیکنان جدید باعث شده است آبی ها در نقل و انتقالات روزهای آرام و البته نگران کننده ای را پشت سر بگذارند.
تاثیر تغییرات دولت روی مالکان!
یکی از مواردی که عنوان شده مانع فعالیت مالکان جدید باشگاه در فصل نقل و انتقالات است، احتمال جابجایی برخی مدیران هلدینگ خلیج فارس در دولت جدید است که همین امر آنها را برای اقدامات تاثیرگذار در استقلال دست به عصا کرده است. با این حال مالک جدید باشگاه استقلال هنوز نتوانسته انتظارات هواداران این تیم را برآورده کند.

کد خبر ۶۱۶۲۸۱۴