آسمان استان بوشهر بارانی می‌شود
آسمان استان بوشهر بارانی می‌شود

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ساعاتی از وقت فردا با افزایش پوشش ابر احتمال وقوع بارش‌های خفیف و پراکنده باران در برخی از نقاط استان دور از انتظار نیست.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از فردا دوشنبه تا روز پنجشنبه هفته جاری وضعیت جوی و دریایی استان در اغلب ساعات به نسبت آرام است.
وی اضافه کرد: به تدریج از بعدازظهر پنجشنبه سرعت وزش بادهای شمالی بر روی دریا به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت و با تداوم وزش آن تا اواسط هفته آینده، سواحل استان مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: ضمن اینکه در ساعاتی از وقت فردا با افزایش پوشش ابر احتمال وقوع بارش‌های خفیف و پراکنده باران در برخی از نقاط استان دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، طی ساعاتی وزش باد و از فردا افزایش ابر پیش بینی می‌شود.
مساعدی خاطرنشان کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعات و در سواحل جنوبی تا اواخر وقت امروز ۱۴ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
وی ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی تا اواخر وقت امروز ۹۰ تا ۱۵۰ و در فراساحل تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.