آیا دوندگی بازیکنان تیم ملی فوتسال به ۷ کیلومتر می‌رسد؟
آیا دوندگی بازیکنان تیم ملی فوتسال به ۷ کیلومتر می‌رسد؟

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال ایران در فروردین ماه دو بازی تدارکاتی با ازبکستان انجام داد و با کسب پیروزی در این دو بازی، ملی پوشان راهی تعطیلات تابستانی شدند. تیم ملی در حال حاضر برنامه خاصی ندارد و به گفته وحید شمسایی، برگزاری لیگ برتر از تیر ماه در اولویت است و […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال ایران در فروردین ماه دو بازی تدارکاتی با ازبکستان انجام داد و با کسب پیروزی در این دو بازی، ملی پوشان راهی تعطیلات تابستانی شدند.
تیم ملی در حال حاضر برنامه خاصی ندارد و به گفته وحید شمسایی، برگزاری لیگ برتر از تیر ماه در اولویت است و سپس تیم ملی در شهریور برای حضور در تورنمنتی چند جانبه عازم برزیل خواهد شد.
شمسایی بعد از بازی دوم با ازبکستان اعلام کرد که اگر دوندگی بازیکنان تیم ملی فوتسال به ۷ کیلومتر برسد، می‌تواند «یقه» تیم‌های بزرگ و مدعی جهان را بگیرد. داده‌های آماری ملی پوشان در دیدار با ازبکستان نشان می‌داد که متوسط دوندگی بازیکنان ۴ کیلومتر و ۸۰۰ متر بوده است.
اما آیا دوندگی بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران می‌تواند به میانگین ۷ کیلومتر برسد؛ آن‌هم در سالی که قرار است مسابقات جام ملت‌های آسیا و انتخابی جام جهانی ۲۰۲۴ برگزار بشود،
شمسایی در این مورد به خبرنگار مهر، گفت: من بازی‌های لیگ قهرمانان فوتسال اروپا را تماشا کردم و دو نکته توجهم را خیلی جلب کرد. اول بازی با پای دروازه بان ها بود که کمک زیادی به تیم‌هایشان می‌کرد. ما نمی‌توانیم این کار را در تیم ملی و مثلاً در یک سال یا ۶ ماه انجام بدهیم. می‌توانیم به یک دروازه بان کمک کنیم این توانایی را بهبود ببخشد ولی اساساً این کار باید در رده‌های سنی پایه و باشگاه‌ها صورت بگیرد.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران اضافه کرد: دومین مورد، سیستم بدنی بازیکنان حاضر در لیگ قهرمانان اروپا بود. همه بازیکنان داشتند می‌جنگیدند و خیلی آماده بودند. GPS بازیکنان ایران در دیدار مقابل ازبکستان نشان می‌داد به صورت متوسط ۴ کیلومتر و ۸۰۰ متر دوندگی داشته‌اند. اگر این عدد را به ۶ یا ۷ کیلومتر برسانیم می‌توانم بگویم بازیکنانم برای دعوا کردن داخل زمین و جنگندگی حرفی برای گفتن خواهند داشت. به نظرم حرف اول را در این مورد، بدن آماده می‌زند.