اجرای باند دوم  محور ساحلی بوشهر – گناوه نیازمند اعتبارات ملی است
اجرای باند دوم  محور ساحلی بوشهر – گناوه نیازمند اعتبارات ملی است

گناوه- مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: مطالعات فاز اول و دوم باند دوم محور ساحلی بوشهر -بندرریگ- گناوه به طور کامل انجام شده است که اجرای آن نیازمند اعتبارات ملی است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد رستمی عصر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به مشخصات فنی پروژه محور ساحلی بندر ریگ به گناوه که با حضور استاندار افتتاح شد اظهار داشت: پروژه محور ساحلی بندر ریگ به گناوه در ادامه محور ساحلی بوشهر به بندر ریگ است که از لحاظ اتصال مستقیم ریگ به گناوه به طول ۱۳ کیلومتر در فاز اول با حجم عملیات زیرسازی ۳۸۲ هزار مترمکعب، حجم عملیات روسازی با بیش از ۸۳ هزار متر مکعب، ۳۵ دستگاه ابنیه فنی و ۲۱ هزار تن آسفالت، تکمیل شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر افزود: محور ساحلی بندر ریگ گناوه در سه فاز اجرایی مطالعه شده است.
وی گفت: فاز اول این محور میدان ورودی بندر ریگ به میدان ورودی شهر گناوه بوده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر تصریح کرد: فاز دوم این محور از قبل از روستای گشویی به نوروز آباد گناوه وصل می‌شود.

وی گفت: اصلی ترین بحث مطالعه محور ساحلی گناوه به ریگ به خروج ترافیک شهر گناوه به خصوص گمرکات است که بتوان ترافیک را خارج کرد که مطالعات آن نیز انجام شده است.
وی ادامه داد: اگر همکاری لازم به خصوص شهرداری و احداث پل روی خور که حدود ۳ کیلومتر این مسیر انجام شود ارزش این محور نیز دوچندان می‌شود.
وی گفت: مهمترین مزیت دیگر این مسیر ۱۳ کیلومتری دارد این است که مسیر موجود به سمت سه راهی گناوه بندر ریگ ۶ و نیم کیلومتر مسیر کوتاه‌تر شده است که حدود ۵۰ درصد مسیر کوتاه‌تر می‌شود.
وی پیرامون باند دوم مسیر بوشهر بندر ریگ گناوه ادامه داد: مطالعات فاز اول و دوم باند دوم مسیر بوشهر بندر ریگ گناوه به طور کامل انجام شده است ولی با توجه به محدودیت‌های اعتباری اجرای آن با اعتبارات استانی امکان پذیر نیست و نیاز به اعتبارات ملی است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در این رابطه با یک مشاور از سوی وزارتخانه راه و شهرسازی عقد قرارداد پیرامون مطالعات توجهی و اقتصادی داشته‌ایم که خوشبختانه کارهای مربوط در حال انجام است و امید می‌رود برای بودجه ۱۴۰۲ اخذ ردیف ملی برای باند دوم مسیر داشته باشیم.
وی از همکاری همه کسانی که در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر و شهرستان که در ایمن سازی مسیر، خط کشی، نصب تابلوها و مشاوران پروژه و معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی تقدیر کرد و افزود: پیمانکار این پروژه یکی از پیمانکاران خوشنام منطقه است که علیرغم مطالبات بالایی که داشته است همکاری انجام داد تا این مسیر تکمیل و در دهه مبارک فجر افتتاح شود.