اخطار فیفا به فدراسیون فوتبال ایران به خاطر «هیجان» در بازی صعود
اخطار فیفا به فدراسیون فوتبال ایران به خاطر «هیجان» در بازی صعود

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال نسبت به تخلفات تیم‌های ملی در مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آرای خود را صادر کرد که در بین آنها علیه فدراسیون فوتبال ایران نیز حکمی وجود دارد. تیم ملی ایران که در هفتمین بازی مرحله مقدماتی خود با پیروزی مقابل عراق، به عنوان […]

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال نسبت به تخلفات تیم‌های ملی در مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آرای خود را صادر کرد که در بین آنها علیه فدراسیون فوتبال ایران نیز حکمی وجود دارد.
تیم ملی ایران که در هفتمین بازی مرحله مقدماتی خود با پیروزی مقابل عراق، به عنوان اولین تیم قاره آسیا به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کرد بابت عدم رعایت نظم و امنیت مورد نظر فیفا در این مسابقه اخطار رسمی دریافت کرد.
در توضیح اخطار رسمی فیفا به فدراسیون فوتبال ایران به عدم توجه در رفتارهای هیجان‌انگیز اشاره شده است که شرح تفصیلی آن در اختیار فدراسیون با ذکر نمونه‌های مورد توجه قرار گرفته است.
در بین احکام انضباطی فیفا جریمه‌های سنگین برای سایر کشورها از جمله سنگال وجود دارد. کمیته انضباطی فیفا، فدراسیون فوتبال سنگال را به پرداخت ۱۷۵ هزار فرانک سوئیس و انجام یک بازی بدون تماشاگر محکوم کرد و همچنین فدراسیون فوتبال مصر را مبلغ ۶ هزار فرانک سوئیس جریمه کرد.
فیفا این احکام را به دلیل عدم توانایی فدراسیون فوتبال سنگال در اجرای قوانین و برقراری نظم در ورزشگاه، پرتاب اشیا و استفاده از لیزر توسط تماشاگران و وجود بنرهای توهین‌آمیز صادر کرد.