ادعای جدید درباره جدایی آزمون/ سردار با سرمربی زنیت اختلاف داشت!
ادعای جدید درباره جدایی آزمون/ سردار با سرمربی زنیت اختلاف داشت!

به گزارش خبرنگار مهر، «الکساندر کانیسچف» بازیکن سابق تیم فوتبال زنیت سنت پترزبورگ در مصاحبه با «اسپورت ویکند» روسیه ادعای جدیدی را درباره جدایی سردار آزمون از تیم زنیت مطرح کرد. آزمون بعد از سه سال حضور در تیم زنیت، چند روز پیش رسماً این تیم را به مقصد بایر لورکوزن آلمان ترک کرد؛ در […]

به گزارش خبرنگار مهر، «الکساندر کانیسچف» بازیکن سابق تیم فوتبال زنیت سنت پترزبورگ در مصاحبه با «اسپورت ویکند» روسیه ادعای جدیدی را درباره جدایی سردار آزمون از تیم زنیت مطرح کرد.
آزمون بعد از سه سال حضور در تیم زنیت، چند روز پیش رسماً این تیم را به مقصد بایر لورکوزن آلمان ترک کرد؛ در حالی که انتظار می‌رفت او تا پایان فصل در زنیت بماند.
الکساندر در این خصوص مدعی شد دلیل اصلی جدایی آزمون، مشکلات او با «سرگئی سماک» سرمربی زنیت و بازی نکردنش در این تیم بوده است.
وی جدایی آزمون قبل از مسابقات لیگ اروپا را برای زنیت یک شکست جدی توصیف کرد و گفت: اخیراً مشخص شده است که آزمون با کادر مربیگری دچار سوء تفاهم و مشکلاتی شده است. سردار بازیکنی است که باید مدام بازی کند. او یا نیمکت نشین بود و یا تعویض می‌شد. معلوم است که بازیکن ایرانی از این وضعیت راضی نبود. بنابراین تصمیم گرفت که قراردادش را تمدید نکند چون متوجه شده بود که همه اینجا طبق اصل ورزشی کار نمی‌کنند.
بازیکن پیشین تیم زنیت ادامه داد: سردار نیمکت نشینی را دوست نداشت. من با یکی از افراد نزدیک به آزمون صحبت می‌کردم. از نماینده این مهاجم شنیدم که پول برای سردار مهم نیست و او فقط می‌خواهد بازی کند. ظاهراً دلیل اصلی جدایی او، سوء تفاهم با کادر فنی برای حضور در زمین بوده است. به طور کلی آزمون بازیکن بسیار مهمی است و با اختلاف قوی‌ترین مهاجم زنیت بود.
الکساندر در پاسخ به این سئوال که چرا زنیت از فرصت‌های فروش آزمون به خوبی استفاده نکرد؟ گفت: ضرب المثلی هست که می‌گوید «طمع فقط می‌آورد.» باشگاه زنیت می‌خواست تا جایی که امکان دارد از آزمون درآمدزایی کند و به پول برسد اما لحظه‌ای که باید عمل می‌کردند را از دست دادند.
وی همچنین تاکید کرد که سردار آزمون بابت جدایی اش از زنیت نباید سرزنش شود. الکساندر افزود: این بازیکن را سرزنش نکنید. او چیزی به زنیت بدهکار نیست. سردار قراردادش را انجام داد. ۶ ماه مانده به پایان قراردادش حق داشت با هر باشگاه جدیدی که بخواهد قرارداد امضا کند.