ارائه تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای دام و طیور استان بوشهر
ارائه تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای دام و طیور استان بوشهر

بوشهر- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ثبت‌نام و معرفی متقاضیان تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای دام و طیور در استان بوشهر آغاز شد.

شاپور رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه ی یارانه‌ها و برای حمایت از تولید کنندگان و رونق واحدهای تولیدی دام و طیور، دولت طرحی را با هماهنگی بانک مرکزی به تصویب رساند که طی آن بر اساس معرفی وزارت جهاد کشاورزی، تسهیلات یارانه دار خرید نهاده‌های دامی به واحدهای کوچک در قالب دامدار کارت با نرخ سود ۱۰ درصد و به واحدهای متوسط و بزرگ‌تر از طریق سامانه بازار گاه با نرخ سود ۱۲ و ۱۵ درصد پرداخت می‌شود.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: اعتبار در نظر گرفته شده از سوی بانک در این طرح، بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد ریال و به صورت شناور برای همه استان‌ها است.
وی اظهار داشت: افزایش سقف اعتباری دامدار کارت از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان، کاهش نرخ سود این تسهیلات از ۱۱ به ۱۰ درصد، تسهیل شرایط اعتبارسنجی و اخذ تضامین برای پرداخت تسهیلات خرید نهاده‌های دامی، از جمله اقداماتی است که بانک کشاورزی هم سو با سیاست‌های دولت و با هدف رونق واحدهای تولیدی دام و طیور و تأمین امنیت غذایی کشور در دستور کار قرار داده است.
وی گفت: در همین راستا و جهت تسریع در پرداخت، شعبات بانک کشاورزی در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته (۵و ۶ خردادماه) آماده خدمت رسانی به متقاضیان به صورت پنجشنبه ۵ خردادماهساعت ۸ صبح الی ۱۸ عصر و جمعه ۶ خردادماه ساعت ۸ صبح الی ۱۳ ظهر هستند.