از آتش سوزی یک برج در کرمان تاممنوعیت ورود کالاهای کُره‌ای
از آتش سوزی یک برج در کرمان تاممنوعیت ورود کالاهای کُره‌ای

استانها – ایرنا – خبرنگاران ایرنا ۲۱ آذر نسبت به پوشش رویدادها اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به واگذاری ۱۴ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای معلول، بازار خودرو، صادرات زعفران، ممنوعیت واردات کالاهای کره‌ای از طریق ته لنجی و آتش سوزی یک برج در کرمان اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و گردشگری پیگیری کردند که از جمله این گزارش ها می‌توان به “ثبت جهانی، مسیر رونق دوباره فرش افشار تکاب در آذربایجان‌غربی“، “چشم امید ۸ طرح زیرساختی گلستان به اهتمام جهادی دولت“، “واکسن‌‎گریزی و عادی‌انگاری، چراغ سبز برای بازگشت کرونا“، “۲ سیب آسمانی در حکایتی عاشقانه از فولکلور آذربایجان“، “پرستاران، فرشتگان زمینی“، “گام آخر جهانی شدن قلعه “فلک الافلاک” خرم‌آباد با سفر رییس جمهور” و “گره کور مدیریتی بر حل معضل زباله رامسر” اشاره کرد.

این روزها تیم دیپلماسی ایران در وین نیز برای رفع کامل تحریم‌ها در حال مذاکره با ۱+۴ است. نگاه نو و متفاوت به مذاکرات توسط تیم جدید وزارت خارجه که بیانگر اقتدار همراه با عزت جمهوری اسلامی است، توجه همگان را به خود جلب کرده است. در این میان برخی مسئولین هم ضمن تمجید از این نوع اقدامات، در گفت وگو با ایرنا بر تامین منافع ملی، عدم اعتماد به غرب و تکرار نشدن اشتباهات گذشته در مذاکره تاکید دارند.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی هم که به بجنورد سفر کرده است، گفت که نیکوکاران پارسال ۱۴۵ میلیارد ریال برای مدارس استثنایی تجهیزات خریدند. هم اکنون ۳۰ درصد مدارس کشور توسط نیکوکاران ساخته شده است که  ۷۰ درصد از فضاهای آموزشی مورد استفاده آموزش و پرورش استثنایی نیز توسط این قشر ساخته‌ شده است. حسینی در حاشیه این مراسم گفت که مجموعه آموزشی تحت مدیریت او به ۱۲ هزار معلم نیاز دارد.

از آتش سوزی یک برج در کرمان تاممنوعیت ورود کالاهای کُره‌ای

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم نیز در آیین رونمایی از چهار محصول شرکت های عضو پارک فاوا در پارک فناوری و اطلاعات مستقر در البرز گفت که ۴۰ درصد بیکاران کشور فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند. وی این رقم را اسفناک و فاجعه بار خواند و تاکید کرد ما نتوانستیم نیروی کار را خوب تربیت کنیم.

رییس پارک فناوری اطلاعات کشور هم در این مراسم از فعالیت شبکه توسعه اقتصادی دیجیتال در ۲۲ استان خبر داد. به گفته وی مهم ترین فعالیت این شبکه این است که با همکاری و محوریت  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه هایی تحت عنوان برنامه «گرنت جوانه و شکوفایی» اجرایی شود.

حسینی‌نیا معاون وزیر تعاون هم در مراسم امضای تفاهم نامه  با پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مستقر در استان البرز عنوان کرد که پیوست های مهارتی به فعالیت پارک های علم و فناوری کشور افزوده می شود

دولت سیزدهم بودجه ۱۴۰۰ را به خوبی مدیریت کرد.  عنوان خبری است که مرکز ایرنا در تربت حیدریه در گفت وگو با محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی منتشر کرد. به گفته وی دولت قبل بی انضباطی مالی فراوانی داشت و شاهد رشد ۱۰۰ درصدی  هزینه های دولت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ بودیم.

مشاور و مدیرکل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با مرکز سنندج از واگذاری بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای ۲ معلول خبر داد. این تعداد واحد مسکونی شامل هفت هزار و ۶۰۰ واحد شهری و ۶ هزار و ۷۰۰ واحد روستایی است.

از کیش هم خبر رسیده که ۸۵ درصد هتل های این جزیره اشغال شده است. رییس جامعه هتلداران جزیره کیش علت این امر را خروج این  جزیره از وضعیت قرمز کرونایی و اتمام پیک پنجم اعلام کرده است.

از آتش سوزی یک برج در کرمان تاممنوعیت ورود کالاهای کُره‌ای

رییس انجمن صنایع خودرو و نیرومحرکه خراسان رضوی در گفت وگو با مرکز ایرنا در مشهد گفت که دولت سیزدهم بهترین تصمیم را برای بازار خودرو گرفته است. به گفته وی در شیوه سابق برای قیمت گذاری خودرو، ذی‌نفعان متضرر و ناراضی بودند و جز دلالانی که در این میان پولی به جیب می زدند، هیچ کس راضی نبود.

“میراث تاریخی اصفهان در کام فرونشست” عنوان فیلمی است که مرکز ایرنا در این شهر آن را منتشر کرده است. این فیلم به موضوع فرونشست بعنوان یک تهدید برای آثار تاریخی این شهر می‌پردازد. این گزارش را در زیر میتوان مشاهده کرد.

مرکز ایرنا در بجنورد هم در گفت وگو با رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی به نقل از وی اعلام کرد که دومین محموله زعفران خراسان شمالی به بازارهای خارجی صادر شده است. کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله بحرین و امارات متحده عربی مقصد این محموله بود.

مرکز ایرنا در گناوه نیز در خبری به نقل از مدیرعامل تعاونی لنجداران بندرگناوه اعلام کرد که واردات لوازم خانگی کره‌ای از طریق ته لنجی ممنوع شد. براساس ابلاغیه جدید مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، ثبت آماری ۱۶ تعرفه لوازم خانگی ساخت کشور کره جنوبی برای مشمولان تسهیلات قانون ساماندهی مبادلات مرزی، بازارچه‌های مرزی غیررسمی موقت، ملوانان و کولبران ممنوع اعلام شده است.

از آتش سوزی یک برج در کرمان تاممنوعیت ورود کالاهای کُره‌ای

از کرمان هم خبر رسید که یک برج تجاری در این شهر دچار آتش سوزی گسترده شد. سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری کرمان اعلام کرد که این آتش سوزی خاموش شده است. به گفته فرماندار کرمان این حادثه تلفات جانی نداشت. فیلم این حادثه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

رییس دانشگاه ارومیه نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت که ۹ عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه درجمع برترین پژوهشگران جهان قرار گرفتند. پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC در آخرین اطلاع رسانی خود این موضوع را اعلام کرده است.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم هم در ارتباطی ویدئو کنفرانسی در جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری خراسان شمالی تاکید کرد که خروجی پژوهش‌ها باید منجر به رفع مشکلات جامعه شود. به گفته وی حل مشکلات استان‌ها باید به دانشگاه‌ها گره بخورد. 

فرمانده انتظامی اهواز هم گفت که ۳۰ نفر از عاملان تیراندازی در اهواز دستگیر شدند. این افراد در پی تیراندازی در آیین فاتحه‌خوانی یک شهروند اهوازی، شناسایی و دستگیر شدند.

از آتش سوزی یک برج در کرمان تاممنوعیت ورود کالاهای کُره‌ای

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، فرسایش آبی و بادی خاک را مهمترین چالش کشاورزی این استان اعلام کرد. وی که در پنجمین همایش استانی روز جهانی خاک سخنرانی می‌کرد یادآور شد که همه ساله این حجم فرسایش خسارت سنگینی بر این منطقه وارد می‌کند.

از اهواز خبر رسیده که ۲ واحد نیروگاه سدکارون سه پس از تعمیر سالیانه به شبکه سراسری وصل شدند. مهمترین کارها در تعمیر این واحدها، در بخش مکانیک، ابزار دقیق و الکتریک انجام گرفته و واحدهای مذکور طبق برنامه زمان بندی شده با موفقیت به شبکه کشور متصل شدند. 

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در جریان بازدید نمایندگان دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا)،  زلزله، سیل و موضوع فرونشست زمین را در رأس مخاطرات شهر تهران اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در ارومیه اعلام کرد که صادرات شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی به ۱۲ میلیون یورو رسید. تعهد این سازمان برای صادرات در این حوزه ١٠ میلیون یورو برآورد شده بود که صادرات امسال بیش از رقم تعهد شده بود. 

گروه استانها نیز با انتشار گزارشی، جمع بندی از آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران را منتشر کرد که در مقدمه این گزارش آمده است: با توجه به پیدایش سویه جدید کرونا در جهان ، تمهیدات لازم برای کنترل و پیشگیری از شیوع اومیکرون در کشور انجام شده اما باید توجه داشت در صورت سهل‌انگاری مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی و عادی انگاری وضعیت، بیماری کووید ۱۹ با شدتی بیشتر از قبل طغیان خواهد کرد.