استان بوشهر باید قطب درمان در جنوب کشور باشد
استان بوشهر باید قطب درمان در جنوب کشور باشد

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های درمانی در استان گفت: استان بوشهر باید قطب درمان در جنوب کشور باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با تبریک مبعث رسول خدا حضرت محمد (ص) اظهار داشت: در این روز خداوند دین اسلام را به عنوان دین خاتم به جامعه انسانی تا قیامت به عنوان تنها دین الهی عرضه شده است.
وی با تقدیر از حضور وزیر بهداشت در استان بوشهر بیان کرد: این سفر منشأ خیرات و برکات بسیاری شد و این نشان می‌دهد که عدالت سلامت که شعار حضرت آیت‌الله رئیسی است دارد در جامعه محقق می‌شود.
امام جمعه بوشهر بیان کرد: ما در استان در عرصه درمانگاهی و بیمارستانی کمبودهایی داریم و بیمارستان‌های ما به اندازه نیاز مردم و مطابق با استانداردها نیست. تجهیزات و امکانات استان کمبود فروانی دارند.
وی افزود: امیدواریم با حضور افرادی که اکنون متصدی کار هستند و سفر وزیر بهداشت شاهد رفع این مشکلات و رفع کمبودها باشیم.
آیت‌الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: در عرصه ساخت و ساز بیمارستانی هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیاز استان است و در عرصه تجهیزات هم ۵۶۰ میلیارد تومان نیاز است و بدهکاری علوم پزشکی در حال حاضر ۵۰۰ میلیارد تومان است که دو هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان می‌شود.
وی افزود: با عنایت رئیس جمهور و وزیر بهداشت و سفری که انجام شد قول‌های مساعدی داده شد که اگر محقق شود به حد استاندارد در ایران می‌رسیم. مردم مجبور هستند برای درمان به استان‌های هم‌جوار مراجعه کنند در حالی که استان بوشهر باید قطب درمان در جنوب کشور باشد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: دیروز پیشنهاد شد که شهرک یا مجتمع تولید گیاهان درمانی، دریادرمانی، ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان پزشکی در استان ایجاد شود و امیدواریم این امور در یک افق چهار تا هشت ساله محقق شود.
وی بیان کرد: امیدواریم با پیگیری قول‌هایی که داده شده است شاهد آینده‌ای بسیار افتخارآمیز برای استان بوشهر در این عرصه ایجاد شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری به گرانی‌های کاذب و سوءاستفاده‌ها اشاره کرد و افزود: حمایت از کالاهای داخلی از قبیل خودرو و لوازم خانگی نباید باعث سو استفاده تولیدکنندگان شود که هم جنس بی کیفیت تولید کنند و هم قیمت را بالا ببرند.
وی خاطرنشان کرد: به جای اینکه قیمت را کم و کیفیت را بیشتر کنند، کیفیت ثابت یا نازل شده و قیمت به صورت نجومی در حال افزایش است. بسیاری از کالاها به شدت گران شده و موجب گلایه مردم شده است.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه نظارت‌ها در این زمینه باید بیشتر شود، از قوه قضائیه خواست تا مانع از این سودجویی ها و ضرر به مردم شوند.
وی بیان کرد: قوه قضائیه باید ضمن شناسایی متخلفین، با آنها به شدت برخورد کند.
آیت‌الله صفایی بوشهری ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته برای آزادسازی حریم دریا، گفت: انتظار می‌رود این اقدامات با جدیت ادامه یابد و در همه نقاط استان اجرایی شود.