استمرار حماسه ۹ دی در پیمودن راه شهید سلیمانی است
استمرار حماسه ۹ دی در پیمودن راه شهید سلیمانی است

گناوه- فرماندار گناوه گفت: استمرار حماسه یوم الله ۹ دی در پیمودن راه شهید سردار سلیمانی است و ایشان سرباز بی مزد و منت ولایت بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی صفری صبح سه شنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های یوم الله ۹ دی و سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: حماسه یوم الله ۹ دی لبیک با بصیرت مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی به امام و رهبر خود و درخشندگی فهم و بزرگواری ملت آگاه و انقلابی ایران اسلامی در مقابل دسیسه و توطئه دشمنان بود.
فرماندار گناوه افزود: در فتنه ۸۸ برنامه ریزی دشمن به عنوان یک مخالفت جزئی نبود بلکه برای از میان برداشتن انقلاب اسلامی با تصمیماتی که از خارج از کشور هدایت می‌شد بود، اما با رهنمودها و مدیریت مقام معظم رهبری و با حضور میلیونی ملت بصیر، بزرگ و شجاع ایران اسلامی همه این توطئه‌ها خنثی شد.
فرماندار گناوه تصریح کرد: حماسه یوم الله ۹ دی ۸۸ از رویدادهای مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است که باید با برنامه ریزی مناسب و اجرای برنامه‌های اثرگذار در میان اقشار مختلف جامعه به خصوص در میان نسل جوان و دانش آموزان، دانشجویان و اصناف به خوبی تبیین و بازگو شود.
صفری بیان کرد: حماسه ۹ دی تجدید میثاق ملت با رهبر و روزی بیاد ماندنی و ماندگار در تاریخ انقلاب است که باید در بین اقشار مختلف برنامه‌های این روز هر چه باشکوه‌تر برگزار و شهرستان مزین به یادآوری این حماسه عظیم شود.
وی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان گناوه همکاری لازم را در بزرگداشت این روز حماسی و بزرگ با برگزارکنندگان مراسم داشته باشند.

فرهنگ سردار سلیمانی در جامعه ترویج شود
فرماندار گناوه با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: این شهید والامقام صرفاً به عنوان یک فرد نظامی نبود بلکه به تعبیر فرمایش رهبری شهید سلیمانی یک مکتب بود و دارای کرامت، عزت نفس، باوقار، مردم دار و در همه ابعاد ذوب در خدا و شخصیتی بی نظیر بودند.
وی گفت: شهید سلیمانی قدرت بلامنازع در شجاعت، بصیر، متواضع، مخلص، سرباز مطیع ولایت، موقعیت شناس بودند و شخصیت والای این شهید والامقام باید برای جوانان تبیین و ترسیم شود.
فرماندار گناوه خاطرنشان کرد: رفتار، منش، مردم داری، تواضع، اخلاص و خدمت گزاری شهید سلیمانی باید برای همه مدیران، زنان و مردان و همه اقشار جامعه الگو باشد.
وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی فدا شد تا اسلام و انقلاب اسلامی باقی بماند افزود: شهید سلیمانی فراتر از ایران و منطقه بود و در همه عالم تفکر، نگاه و فرهنگ ایشان نفوذ داشت که پس از شهادت نیز این تفکر گسترش بیشتری یافته است.
صفری تصریح کرد: استمرار حماسه ۹ دی در پیمودن راه شهید سلیمانی است و ایشان سرباز بی مزد و منت ولایت بود که این مسیر نورانی را تا رسیدن به درجه رفیع شهادت پیمود.
فرماندار گناوه تاکید کرد: فرهنگ و تفکر شهید سردار سلیمانی باید در جامعه از جمله در دانشگاه و مدارس تبیین و ترویج شود.
وی گفت: همه ادارات و دستگاه‌های شهرستان در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم سالگرد شهادت این شهید والا مقام یاری کنند و همکاری کامل در برگزاری آئین بزرگداشت شهید را داشته باشند.
۹ دی ماه حرکتی بر اساس شور و شعور ملت
فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) گناوه در این نشست اظهار داشت: حماسه یوم الله ۹ دی ماه حرکتی بر اساس شور و شعور ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی بود که نقشه شوم فتنه‌های سال ۸۸ را که در اتاق فکر دشمنان برای ضربه به نظام اسلامی در چندین سال طراحی شده بود با رهنمودهای مقام معظم رهبری خنثی کرد.
شهسوار حاجی پور گفت: مجموعه بسیج و سپاه شهرستان گناوه آماده هرگونه همکاری برای بزرگداشت هر چه باشکوه‌تر یوم الله ۹ دی و سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان است.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه شهرستان گناوه در اعزام مدافعان حرم پیشگام بوده است پیشنهاد می‌شود که در ورودی شهر تندیس در خور شأن از سردار دل‌ها نصب شود.
حماسه ۹ دی ماندگار شد
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه در این نشست اظهار داشت: یوم الله ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و برگ زرین دیگری بر افتخارات ملت بزرگ ایران است.
ضرغام مردانی افزود: حماسه یوم الله ۹ دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شده است و ملت ایران این حماسه بزرگ را هیچ گاه فراموش نخواهند کرد.
وی گفت: راهپیمایی حماسه ۹ دی ماه ۸۸ در میدان امام خمینی (ره) گناوه نیز همزمان با سراسر کشور برگزار شد و هرسال این مراسم باشکوه‌تر از پیش در شهرستان و در سالروز این حماسه بزرگ تداوم داشته است.
بزرگداشت حماسه ۹ دی به صورت تجمیعی
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و هم رزمانش گفت: برنامه‌های پیش بینی شده این شورا برای گرامیداشت ۹ دی و سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی بر اساس منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به سمت مردمی شدن پیش می‌رود و در شهرستان نیز کمیته‌ای به نام کمیته مردمی با مسئولیت حجت الاسلام باقر دشتی امام جماعت مسجدالنبی (ص) تشکیل شده است.
وی گفت: برنامه بزرگداشت حماسه ۹ دی با توجه به شرایط کرونایی با رعایت مسائل بهداشتی به صورت تجمیعی در مصلای جمعه گناوه برگزار خواهد شد و در این راستا وظایف دستگاه‌های اجرایی فرهنگی مشخص شده است و با هماهنگی ادارات و دستگاه‌های مختلف این مراسم باشکوه‌تر از سال‌های پیش در سطح شهرستان گناوه برگزار خواهد شد.