اعتبار پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر تامین شود
اعتبار پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر تامین شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اعتبار پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر تامین شود تا شاهد اجرای این مصوبات باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: مردم با عشق و ارادت به اهل بیت، با حضور در پیاده‌روی اربعین پیام‌های بزرگی را بیان کردند.
وی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین طی طریق ولایت، محبت، وفاداری به مکتب حضرت ابا عبدالله‌الحسین است اضافه کرد: پیاده‌روی اربعین نماد ظلم‌ستیزی وفاداران و شیعیان حضرت امام حسین علیه‌السلام با جهان استکبار است.
امام جمعه بوشهر، جهان آینده را بنام حضرت امام حسین علیه‌السلام دانست و ادامه داد: پیاده‌روی اربعین نشان از یک خیزش بزرگ جهانی از افق حضرت ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام برای طلوع خورشید اسلام و عدالت مهدی آل محمد (عج) است.
وی با تذکر به شورای همکاری خلیج فارس تصریح کرد: تکرار ادعاهای واهی که خود می‌دانید غلط است و ادعای مالکیت سه جزایر یک حرکت غیرمنطقی و غیراصولی است و پشت این صحنه قطعاً آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی قرار دارد.
صفایی بوشهری خطاب به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس افزود: این کشورها بدانند، برادر و دوست حقیقی شما ایران اسلامی است، اقتدار و عزت این کشورها همراهی با ایران اسلامی محقق می‌شود، و این چنین طرح تفرقه و اختلاف، چیزی جز شکست برای خود آنها نخواهد داشت.
وی، مرور فعالیت کشورهای استعماری و استکباری با کشورهای اسلامی را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: کشورهای آمریکا، انگلیس و کشورهای استعماری هیچگاه دوست برای کشورهای اسلامی نخواهند بود.
صفایی بوشهری یکی از ویژگی‌های زندگی به سبک اسلامی را ترک گناه دانست و با اشاره به اهمیت رعایت عفاف در ابعاد گوناگون اقتصادی و اخلاقی اظهار داشت: قمار یکی از گناهان کبیره است که بحران روحی، روانی، ورشکستگی، گسترش لاابالیگری، دوری از خدا و سقوط در باتلاق گناه از آثار آن است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به بررسی قمار بازی اینترنتی خاطر نشان کرد: بیش از ۱۶ هزار مرکز و سایت قمار اینترنتی در فضای مجازی معرفی شده که نگاه ویژه‌ای به نوجوانان و نوجوانان جامعه اسلامی دارد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، پشت صحنه این سایت‌ها را رژیم صهیونیستی و کشورهای وابسته به آن دانست و خاطر نشان کرد: این نوع فعالیت‌ها محکومیت قضائی دارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد ۹۸ درآمد قمار بازی اینترنتی نصیب صاحبان سایت‌ها می‌شود.
امام جمعه بوشهر، وحدت بنیادین از دیدگاه مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: وحدت بنیادین اقوام، مذاهب اسلامی و ادیان الهی یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری است و کشورهای استعماری و استکباری برای ایجاد تفرقه میان اقوام و مذاهب اسلامی اهداف خود را دنبال می‌کنند.
وی وحدت اسلامی، حفظ هویت دینی و ملی را یک اصل مورد تأکید مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد: اهل سنت و شیعه باید با حفظ هویت دینی و ملی در کنار هم زندگی کنند و با تقویت وحدت در همه سطوح جامعه، زمینه خنثی شدن اهداف کشورهای استعماری و استکباری فراهم می‌شود.
صفایی بوشهری، با تأکید بر اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر تصریح کرد: از مسئولان ملی تقاضا می‌شود اعتبارات مصوبات سفر استانی رئیس جمهور برای اجرایی شدن آنها را تأمین کنند.
وی افزود: از مسئولان استانی تقاضا می‌شود برای اجرایی شدن این برنامه‌ها و طرح‌ها پیگیری لازم را انجام دهند و اگر مصوبات اجرایی شود بخش بزرگی از مشکلات استان بوشهر برطرف خواهد شد.