افتتاح پروژه‌های شاخص در تنگستان/ آغاز ساخت ۱۰۰۰ خانه و سد باهوش
افتتاح پروژه‌های شاخص در تنگستان/ آغاز ساخت ۱۰۰۰ خانه و سد باهوش

بوشهر- در دومین روز از هفته دولت، پروژه‌های مهمی در شهرستان تنگستان به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی چند طرح و پروژه مهم نیز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، استاندار بوشهر و دیگر مسئولان استان بوشهر در نخستین روز هفته دولت با حضور در شهرستان دشتستان پروژه‌های مهمی را افتتاح و طرح‌های مهمی را آغاز کردند.
در دومین روز هفته دولت استاندار بوشهر و هیئت همراه در شهرستان تنگستان حضور یافته و پروژه‌های مهمی همچون ساخت هزار واحد مسکونی و سد باهوش را آغاز کردند و چندین طرح نیز افتتاح شد.
آغاز ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی روستایی
عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی روستایی از محل اعتبارات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در شهرستان تنگستان آغاز شد.
در آیینی با حضور استاندار و معاونان عمرانی و اقتصادی استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس و جمعی از مدیران در روستای کاکلی تنگستان، عملیات اجرایی هزار واحد
مسکونی روستایی از محل اعتبارات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در تنگستان آغاز شد.
لطفی فرماندار تنگستان: ۴۵۰ واحد مسکن روستایی و ۵۳۰ هزار متر مربع آسفالت روستایی ر تنگستان از ابتدای دولت تاکنون انجام شده است.
وی افزود: میزان مقاوم سازی مسکن روستایی در تنگستان از ۵۳ درصد به ۵۷ درصد رسیده و با این یک هزار واحد این رقم از متوسط مقاوم سازی استان بیشتر خواهد شد.

آغاز احداث طرح توسعه پرورش شتر مرغ
در ادامه برنامه‌های هفته دولت و با حضور استاندار بوشهر، عملیات احداث طرح توسعه ۴ هزار قطعه‌ای مجتمع صنعتی پرورش شتر مرغ در روستای چاهپیر تنگستان آغاز شد.
این طرح در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار با ظرفیت تولید ۴۳۰۰ قطعه شتر مرغ با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۵ نفر اجرا می‌شود.
نوذر منفرد مدیرکل جهاد کشاورزی: در هفته دولت ۱۰ پروژه شاخص با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان و ایجاد ۴۱۰ شغل افتتاح و عملیات اجرایی ۶ پروژه با اعتبار ۱,۸۴۴ میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال ۵ هزار و ۱۹۱ نفر در بخش کشاورزی آغاز می‌شود.
همچنین در هفته دولت ۶۲ واحد تولیدی بخش کشاورزی با اعتبار ۲۷۲ میلیارد تومان با اشتغال ۶۵۳ نفر به بهره برداری خواهد رسید.
آغاز ساخت سد مخزنی باهوش
به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار، نماینده مجلس، معاونان استانداران و مدیران استانی و شهرستانی عملیات اجرایی ساخت سد مخزنی باهوش تنگستان با دستور محمدی زاده استاندار بوشهر آغاز شد.
هدف از اجرای این طرح جلوگیری از ورود منابع آبی سطحی به سد باهوش، و خلیج فارس، تأمین آب مطمئن برای آبیاری نخلستان‌ها و کنترل سیلاب است.
با اجرای این سد ۳۲۴ هکتار نخیلات و ۲۱۷ هکتار زمین‌های زراعی گندم در طرح بهبود زیر کشت خواهد رفت.
این سد از نوع بتنی به طول ۳۷ متر است و قرار است در یک دوره طرح ۳۶ ماه با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری برسد.

افتتاح پروژه‌های شهرداری اهرم
به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، چهار پروژه عمرانی شهرداری اهرم افتتاح شد.
بر اساس این گزارش ساختمان شهرداری اهرم با زیربنای یک هزار و ۳۴۲ متر مربع با هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، چمن مصنوعی با یک میلیارد تومان میدان امام خمینی اهرم با یک میلیارد و۲۵۰ میلیون تومان و آسفالت کوچه و معابر با ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار افتتاح شد.
امروز به طور نمادین ساختمان شهرداری اهرم با حضور استاندار نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس و سایر مدیران استانی و شهرستانی افتتاح شد.
افتتاح آب‌رسانی دلوار و روستاهای نوار ساحلی
به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار و مدیران استانی و شهرستانی، تأسیسات آبرسانی دلوار و روستاهای نوار ساحلی تنگستان پس از ۱۰ سال افتتاح شد.
این پروژه یک شهر و ۱۶ روستا با ۱۰ هزار و ۴۷۳ خانوار و ۳۶ هزار و ۴۸۱ نفر جمعیت را تحت پوشش قرار می‌دهد. منبع تأمین آب این پروژه خط انتقال کوثر است.
برای ساخت این پروژه که بنام شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شده ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

افتتاح مرکز تکثیر میگو
این واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۱۰۰ میلیون قطعه فعالیت می‌کند و در هر تانک لاروی ۲ میلیون قطعه میگو تکثیر می‌شود. ضمن اینکه ظرفیت تولید این مرکز تا ۱۰۰ میلیون تکثیر میگو هم می‌رسد.
ساخت این واحد از سال ۹۸ شروع شده و تاکنون ۳۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است. این واحد تولیدی ظرفیت اشتغال بیش از ۲۰ نفر را داراست.