امامان جمعه بوشهر:  دستاوردهای انقلاب برای مردم تبیین شود
امامان جمعه بوشهر:  دستاوردهای انقلاب برای مردم تبیین شود

بوشهر- ایرنا – امامان جمعه شهرهای مختلف استان بوشهر اعلام کردند: دهه فجر فرصت مغتنمی است تا مسوولان با حضور در بین مردم ابعاد و دستاوردهای مختلف نظام شکوهمند انقلاب اسلامی را برای جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان تبیین کنند.

امام جمعه بوشهر گفت: وزارت نفت به جوانان بوشهری و اشتغال آنها نگاه ویژه داشته باشد چراکه این استان با ظرفیت‌های فراوان صنعتی نباید حتی یک جوان بیکار داشته باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: جوانان استان بوشهر لیاقت این را  دارند تا در عرصه اشتغال در صنعت نفت حداقل ۵۰ درصد از سهم اشتغال صنایع جنوب استان را به خود اختصاص دهند.

وی بیان کرد: اکنون براساس اعلام منابع رسمی این آمار در استان بوشهر حدود ۱۵ درصد است و ۳۵ درصد پایین‌تر از مصوبه دولت مبنی بر اشتغال نیروهای بومی در صنایع نفتی است.

صفایی‌ بوشهری ادامه داد: وزارت نفت باید پاسخگو باشد که چرا مصوبه دولت برای اشتغال ۵۰ درصد بومی‌ها در صنایع جنوب استان بوشهر محقق نشده است.

وی عنوان کرد: شاید در این زمینه نداشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز از سوی جوانان بوشهری دلیل عدم اشتغال آنها عنوان شود ولی  این در حالی است که بسیاری از جوانان بوشهری حتی با داشتن مدارک عالیه تحصیلی بیکار هستند.

خطیب نماز جمعه بوشهر گفت: شخص وزیر نفت باید مسئله را بررسی کند که چرا با وجود آلاینده ناشی از فعالیت صنایع برای این استان، حق اشتغال جوانان در این صنایع به صورت تمام و کمال محقق نشده است.

صفایی بوشهری همچنین با محکوم کردن جنایت‌های ضدانسانی و ضد بشری جبهه آمریکایی غربی و عربی ضد مردم یمن اظهار کرد: چنین کشورهایی با بمباران‌های پیامی در صدد تسلیم کردن مردم یمن با اعمال فشارهای مختلف هستند که مردم بیدار و هوشیار یمن در این عرصه با تمام وجود از هویت دینی و ملی خود دفاع می‌کنند.

وی گفت: بزودی کشورهای عربی و آمریکا پیروزی مردم یمن را خواهند دید که این مهم بدون تردید نتیجه صبر و مقاومت مردم یمن است.

صفایی بوشهری همچنین با گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران مایه احیاء اسلام ناب محمدی و ایجاد تمدن اسلامی براساس پیشرفت و عدالت شده است.

وی افزود: با انقلاب اسلامی ایران تمام کشورهای استعماگر دچار بحران شدند و منافع آنان به خطر افتاد و بسیاری از کشورهای آزاده جهان انقلاب اسلامی ایران را الگو قرار دادند.

صفایی‌بوشهری عنوان کرد: مردم ولایت‌مدار و قهرمان ایران همچنان پای انقلاب خود ایستاده‌اند و هیچگاه انقلاب و مقام معظم رهبری را تنها نگذاشتند.

وی افزود: برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر دهه فجر باید همگان تلاش کنند و در این دهه باید خدمات نظام به خوبی برای مردم تبیین شود.

وی همچنین در ارتباط با وضعیت نامطلوب استان بوشهر از لحاظ شرایط  کرونایی عنوان کرد: از مردم استان بوشهر انتظار است تا پیشگیری را بر درمان مقدم بدانند تا استان دوباره دچار بحران نشود.

دیر

امام جمعه دیر گفت: حادثه های بزرگ انقلاب باید به مردم تبیین شود که چه عاملی باعث شد که مردم انقلاب کردند و به پیروزی رسیدند.

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود: عامل دین و امام راحل و مردم مومن و ایثارگر در انقلاب نقش اساسی داشتند.

وی گفت: انقلاب ما یک انقلاب مردمی بود و مردم هشت سال دفاع مقدس را اداره کردند و در دهه فجر باید اهداف و اصول انقلاب در نظر گرفت و بی تفاوت نباشیم.

امام جمعه دیر بیان داشت: در ایام دهه فجر تسلیم نشدن در برابر دشمن باید روشن گری شود و نباید رژیم طاغوت را بزک کرد و همه وظیفه داریم که برای رویارویی با دشمن جهاد تبیین داشته باشیم .

وی گفت: باتوجه به آمار بیکاری در بین جوانان ،مسوولان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توجه جدی به اشتغال و مسولیت اجتماعی و انتظارات مردم داشته باشند.

حجت الاسلام حسینی ضمن تبریک راهیابی تیم ملی فوتبال به مسابقات جام جهانی در کشور قطر افزود: مسئولان باید با برنامه ریزی شادی عمومی در میان مردم ایجاد کنند و کارها باید واضح و آشکار برای رفع مشکلات معیشتی مردم باشد تا برای مردم ملموس باشد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان احمد حیدری و سمنبر عالی پور دو شهید انقلاب شهرستان دیر گفت: برنامه های دهه فجر فقط سرگرمی برای مردم نباشد و گره ای از کارها گشوده شود .

برازجان

امام جمعه برازجان گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی امید به آینده را در دل تمامی مظلومان و محرومان جهان و منطقه بوجود آورده است. 

حجت الااسلام حسن مصلح در خطبه های نماز جمعه برازجان ضمن تبریک حلول ماه رجب و میلاد امام محمد باقر(ع) افزود:دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه مبارزات بی امان ملت ایران در طول سالیان متمادی با استعمار و استکبار است.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی پدیده مبارکی است که ملت ایران در طول چهار دهه با تمام وجود از آن حراست نموده و هرینه های سنگینی برای آن پرداخت کرده است.

مصلح ادامه داد: پای این انقلاب و نظام خون های زیادی ریخته شده است و ملت ایران برای به نتیجه رساندن انقلاب مظلومیت های بی شماری را محتمل شده اند و این انقلاب دشمنان قسم خورده ای دارد ولی این ملت نشان داده اند که لحظه ای از توطئه های آنان غافل نشده اند.

امام جمعه برازجان اضافه کرد: تجربه نشان داده که عامل اساسی پیروزی این ملت در بحرانها و توطئه های پیچیده وحدت ملت تحت حاکمیت ولایت فقیه است.

وی ضمن محکومیت حملات اخیر به یمن تصریح کرد: در محلات اخیر نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی ها ده ها نفر از زنان و کودکان و غیرنظامیان به شهادت رسیده و و صدها نفر مجروح شدند که این امر بسیار غیرانسانی است.
وی همچنین صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی را تبریک گفته و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

مصلح بیان داشت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به امیکرون رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توصیه های ستادملی مبارزه با کرونا را به همه گوشزد کرد.

گناوه

 امام جمعه گناوه گفت: جهاد تبیین ، نقش برجسته و بارزی در خنثی کردن توطئه های دشمنان دارد.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: رهبر معظم انقلاب بارها از  جهاد تبیین سخن گفته است و منظورش یک حرکت معمولی و عادی نیست بلکه باید یک جهاد بنیادی هم از لحاظ کیفیت و کمیت متمایز باشد.

وی اظهارکرد: اگر دستاوردهای انقلاب را تبیین نکنیم دشمن برخلاف عقیده و  کارهای بسیار بزرگی که صورت گرفته  وارونه به جامعه منتقل می کند و دهه فجر فرصت مغتنمی برای جهاد تبیین  است.

امام جمعه گناوه به دیدار مداحان با رهبرمعظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب به نکات مهمی اشاره کردند که تاکید بر جهاد تببین بخشی از آنها است.

وی افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب تعداد معدودی از ائمه اطهار(ع) با شمشیر جنگ کردند ولی بیشتر آنها جهادشان تبیین بوده است.

رکنی حسینی ادامه داد: اتکا به خلاقیت و نوآوری در مداحی ها از نکات مورد تاکید رهبری در دیدار با مداحان بود که باید به آن جامه عمل پوشاند.

وی به روند مذاکرات ایران با غربی ها در وین اشاره کرد و افزود: این مذاکرات بعد از سفر آیت الله رئیسی به   روسیه وارد یک مرحله تعیین کننده شده است.

امام جمعه گناوه گفت:  اروپایی ها و آمریکا  در مذاکرات به دنبال حرکات نمایشی و تکراری هستند و تمام تلاششان ناکارآمدی جلوه دادن ،  برای تحت فشار قراردادن ایران است.

وی اظهارداشت: آمریکا در این مذاکرات به دنبال  حفظ ساختار تحریم و جابجایی در آرایش تیم مذاکره کننده جهت بازسازی تحریم های جدید است.

امام جمعه گناوه  اضافه کرد: هیات مذاکراه کننده ایران هدفش  قطع تحریم‌ها و به دنبال یک توافق پایدار ، تضمین محور و راست آزمایی طرف مقابل است.

اهرم

امام جمعه اهرم گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی مقدمه‌ساز رفع ظلم از کل عالم است که باید آن را به فجرآفرینان و صیانت کنندگان از انقلاب اسلامی تبریک گفت.

 حجت الاسلام حبیب پهلوزاده  در خطبه‌های نماز جمعه اهرم اظهار کرد: در این راستا لازم است همه بخش هایی که با نوجوانان و جوانان مرتبط هستند نسبت به تبیین «فلسفه وجودی انقلاب اسلامی» جهادی عمل کنند چرا که  این قشر امروز وحتی کسانی که بیش از چهل سال دارند در ایام انقلاب  و بهمن ۵۷ حضور نداشتند.
وی افزود: ائمه جماعت‌ها و هیات امنای مساجد با مشارکت نوجوانان و پایگاه‌های مقاومت برنامه جشن های ایام دهه فجر را پرشورتر از سال‌های قبل اقامه کنند چرا که مساجد و هیئات، پایگاه جهاد تبیین انقلاب اسلامی بوده و هستند.
پهلوزاده ادامه داد: صدای رسای مسجدی‌ها و هیاتی ها در مطالبه آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب نباید خاموش شود چراکه در این صورت صدای فتنه گران بلند خواهد شد و این خود آغاز فتنه خواهد بود. 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: رعایت نشدن عدالت در تقسیم آب و حفر چاه‌های غیر مجاز و مسئله حقآبه در تنگستان باید به صورت ویژه پیگیری شود.

 پهلوزاده افزود: محقق نشدن خواسته نخل‌داران در این حوزه‌ها به دلیل ناکارآمدی و ضعف عملکرد مسئولان است که سبب بدبینی به نظام خواهد شد؛ لذا اگر مسئولان گذشته به هرعنوان نتوانستند کار را به پایان برسانند مسئولین جدید و نماینده مردم در مجلس پیگیر این امور باشند.

در پایان اقامه نماز جمعه ، نمازگزارن بوشهری همزمان با سراسر شور تظاهرات علیه کشتار مردم یمن توسط ائتلاف عربی ، عبری و آمریکایی  برگزار کردند.

در این راهپیمایی نمازگزاران اقدامات غیرانسانی و کشتار بی رحمانه مردم مظلوم یمن را محکوم کردند و با شعارهای کوبنده ، خشم و انزجار خود را علیه جبهه عبری ، عربی و رژیم سعودی و صهیونیست های کودک کش ابراز داشتند.