امام جمعه گناوه: آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا از اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم است
امام جمعه گناوه: آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا از اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم است

گناوه – ایرنا – امام جمعه گناوه گفت: دستور آزادسازی اراضی حریم ۶۰ متری دریا توسط رئیس جمهور و دولت سیزدهم اقدامی ارزشمند است که ماندگار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت روز درختکاری و غرس نهال در منطقه جنگل‌کاری سنواتی پوزگاه افزود: دریا و ساحل و طبیعت از منابع و موهبت خدادای است و باید همگان در حفظ آن کوشا باشیم تا عامه مردم و نسل آینده بتوانند از آن استفاده لازم ببرند.

وی اظهارکرد: کسانی که در جامعه بدنبال سوء استفاده و تخریب طبیعت هستند  باید جلوی آنها گرفته شود.

رکنی حسینی افزود: همانطور که در روایات و کلام امامان معصوم (ع) به نقش و اهمیت کاشت درخت توصیه و سفارش های فراوانی شده است، ما همه وظیفه داریم  به عنوان حافظان از طبیعت و  منابع طبیعی برای نسل آینده از آنها  نگهداری کنیم.

وی گفت: آشنایی نسل جوان با طبیعت و کاشت و  مراقبت از درخت باید در جامعه اسلامی به یک فرهنگ تبدیل و نهادینه شود.

فرماندار گناوه با تبریک اعیادشعبانیه و روز پاسدار گفت: تقارن اعیاد شعبانیه با هفته منابع طبیعی را به فال نیک می گیریم.

محمدتقی صفری افزود: طبیعت اگرچه زیبا است اما درخت آن را زیباتر و باصفاتر می کند و همه باید از آن بهره مناسب ببریم و بخوبی صیانت کنیم.

امام جمعه بندرریگ گفت: حفظ و حراست از منابع طبیعی وظیفه آحاد جامعه است.

                                                                     امام جمعه گناوه: آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا از اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم است

حجت الاسلام سیدعنایت هاشمی منش افزود: رهبرمعظم انقلاب بارها درخت کاری را امری مبارک دانسته که  برکات و نعمات زیادی دارد.

وی بیان کرد: در کنار کاشت و حفظ نگهداری از درخت، بحث آبخیزداری هم مهم است و باید با جدیت خاص توسط مسئولان مدنظر قرار گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه گفت: این اداره به مناسبت هفته منابع طبیعی، چندین برنامه پیش بینی کرده که غرس نهال در منطقه جنگلکاری سنواتی پوزگاه که از  سال ۸۰  در آن دست کاشت صورت گرفته  با حضور مسئولان و دیگر اقشار مردم یکی از آنها است.

زبیده دهداری افزود: کاشت درخت یک اصل در دین اسلام بوده و  سفارش های زیادی  بر این امر مهم شده است و همه باید خودرا درقبال آن که فواید زیادی داری مسئول بدانیم.

وی گفت: حدود سه  هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت در این شهرستان وجود دارد که ۱۵۰۰ مورد آن در بخش ریگ است.