انقلاب اسلامی پرچمی برای بسترسازی ظهور امام زمان برافراشته است
انقلاب اسلامی پرچمی برای بسترسازی ظهور امام زمان برافراشته است

گناوه- رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی پرچمی برای بسترسازی ظهور حضرت بقیه الاعظم امام زمان (عج) در جهان برافراشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پنج شنبه شب در جشن میلاد حضرت امام زمان (عج) در مصلی جمعه گناوه اظهار داشت: شب نیمه شعبان به تعبیر روایاتی شب قدر است که شب زنده داری در آن مورد تاکید و سفارش اهل بیت (ع) قرار گرفته و در این شب امیدها زنده می‌شود و دل‌ها به سمت آن جان جانان پرواز می‌کند و همه با امام زمان (عج) جدید بیعت می‌کنند.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روز ظهور امام زمان (عج) روز شیرینی نه تنها برای شیعه و جامعه اسلامی بلکه برای همه بشریت خواهد بود افزود: بشر حقیقتاً به تنگنا آمده است و هر روز در این کره خاکی شاهد به خاطر جنایت جنایتکاران، زورگویی زورگویان، مظلومان زیادی با شکم گرسنه می‌خوابند، کشته می‌شوند و هر چه جامعه اسلامی و شیعه فریاد می‌زند، فریادرسی نیست.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از امام باقر (ع) گفت: امام باقر (ع) می‌فرماید زمانی خواهد آمد که جامعه بشری به خصوص ارادتمندان اهل بیت (ع) امامشان از نظرها غایب می‌شود و خوشا به حال کسانی که در آن زمان در راه ولایت ما اهل بیت ثابت و استوار هستند.

آیت الله حسینی بوشهری یادآور شد: کسانی که در این راه ثابت قدم و استوار هستند و در هر مجلسی که بنام اهل بیت و حضرت امام زمان (عج) برگزار می‌شود سر از پا نشناخته حضور می‌یابند کمترین ثواب آنها به تعبیر امام باقر (ع) این است که خدا با آنها حرف می‌زند.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وظایف منتظران در زمان غیبت بیان کرد: اولین وظیفه منتظران در زمان غیبت این است که در این زمان مواظب دین خود باشند.
وی با تاکید بر اینکه هر منتظر امام زمان (عج) باید تقوا را پیشه کند و رابطه تنگاتنگ با خدا داشته باشد ادامه داد: مهدی باوری بدون خداباوری پذیرفته نیست و اول باید خداباور بود و در گام دوم مهدی باور و معرفت نسبت به حضرت مهدی (عج) داشت.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: که وقتی امام زمان (عج) غایب است خدا باید در جای جای زندگی منتظران رخ بنماید و باید با تمام وجود به آن تمسک کرد و پایبند به تقوا بود.
وی گفت: در روایت معصوم (ع) در وصف کسانی که در عصر غیبت ثابت قدم می‌مانند آمده که آنها خدا را با تمام وجود شناخته‌اند و ابهامی در دین و خداشناسی در زندگی فردی و اجتماعی آنها باقی نمانده است و آنها یاران حضرت مهدی (عج) در آخر الزمان هستند، هم خدا آنها را دوست دارد و هم آنها خدا را دوست دارند، در برابر مؤمنان فروتنانه برخورد می‌کنند و در مقابل دشمنان سخت گیرند و آرامش و قرار ندارند، مرزها را پاسداری می‌کنند، روز به روز بر توانایی خود می‌افزایندو از ملامت ملامت کنندگان باکی و هراسی به دل راه نمی‌دهند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: این خداباوری تنها یک باور قلبی نیست بلکه در میدان عمل نیز مجاهد در راه خدا هستند و در میدان هر جا لازم باشد حاضر و همیشه در حال آماده باش هستند.
وی با اشاره به اینکه امام شناسی وظیفه دوم منتظران در عصر غیبت است افزود: امام شناسی مقدم بر ظهور امام است و کسانی بودند که همواره در کنار پیامبر (ص) و امامان معصوم بودند اما پیامبر و امامان را نشناختند چون رؤیت قبل از شناخت اتفاق افتاده بود.
وی گفت: در زمان زمان امامان معصوم (ع) با وجود اینکه افراد زیادی بودند ولی بی معرفتی و عدم شناخت امام چنان اوج گرفته بود که حتی به جای همراهی امام در مقابل امام خود ایستادند و جنگیدند.
وی بیان کرد: انتظار فرج و ظهور امام زمان (عج) سومین وظیفه منتظران در عصر غیبت پس از خداباوری و امام شناسی است و این چینش یک چینش منطقی است.

وی گفت: شناخت امام بدون شناخت خدا، انتظار فرج بدون شناخت امام و خدا اتفاق نمی‌افتد.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نمونه‌هایی از انحرافات انتظار در دوران غیبت ادامه داد: عده‌ای بی تفاوتی و بی تحرکی و سکوت پیش گرفته، عده‌ای منتظر تا دنیا پر از فساد شود تا امام زمان بیاید، عده‌ای از این رسواتر معتقدند خود نیز باید به فساد دامن بزنند تا به اعتقاد خود زمینه ظهور را فراهم کنند.
وی گفت: امام خمینی (ره) این مرد عارف و فقیه بزرگ که حق بزرگی بر گردن جهان بشریت و جهان اسلام دارد در پاسخ به این سوال که انتظار در منظر شما به چه معنا است فرموده‌اند: که در روایات گفته شده افضل اعمال انتظار است و بلکه بهترین عملی که خداوند می‌پذیرد و انتظار قدرت اسلام است و ما باید تلاش کنیم که در دوران انتظار اسلام قدرتمند شود تا بستر ظهور حضرت بقیه الاعظم فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه انتظار یک امر حاشیه‌ای نیست بلکه قدرت اسلام است و باید تلاش کرد تا این قدرت اسلام تقویت شود اضافه کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی پرچمی برای بسترسازی ظهور حضرت بقیه الاعظم، امام زمان (عج) در جهان برافراشته است.

وی گفت: رهبر فرزانه انقلاب در کتاب منتشر شده خود پیرامون انتظار جملات زیبا و تعبیرهای بلندی مطرح فرموده‌اند که ما آمده‌ایم تا قدمی برداریم، مسیر را هموار و تا جایی که ممکن است دشمنان را از سر راه برداریم تا زمینه ظهور حضرت در بستر آماده فکری که بشریت تکامل فکری پیدا کند و آمادگی پذیرش ایشان را داشته باشد آماده می‌کنیم.
وی پیرامون ادب انتظار بیان کرد: خودسازی فردی اولین ادب انتظار است که در زمان غیبت باید خود را بشناسیم و عیب و نقص‌های خود را برطرف کنیم.
وی بیان کرد: نه تنها به فکر ساختن خود بلکه به فکر جامعه و محیط پیرامونی خود نیز باشیم و جامعه سازی و بستر ساری مناسب برای ظهور کنیم و این دومین ادب انتظار است منتظر عصر غیبت باید خیرخواه برادر دینی خود باشد همانگونه که خیرخواه خود است.
وی بیان کرد: سومین ادب انتظار در زمان غیبت این است که در غم فراق آن حضرت باید اشک ریخت.

اجرای سرود و مداحی از دیگر بخش‌های این آئین معنوی بود که در شب میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) در مصلی جمعه با حضور جمعی از مسئولان و عاشقان و دلدادگان اهل بیت (ع) برگزار شد.