بارش پراکنده باران در استان بوشهر/ دمای هوا کاهش می‌یابد
بارش پراکنده باران در استان بوشهر/ دمای هوا کاهش می‌یابد

بوشهر- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال بارش پراکنده باران در استان خبر داد و گفت: دمای هوا در سطح استان روند کاهشی خواهد داشت.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از عصر امروز به تدریج سرعت وزش باد شمال غربی بر روی دریا به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با تداوم وزش باد تا اواسط هفته آینده، سواحل استان در برخی ساعات مواج و متلاطم خواهد بود.
وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود در ساعاتی از وقت امروز تا اوایل فردا در برخی از مناطق استان با افزایش پوشش ابر، وقوع بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعدوبرق دور از انتظار نیست.
مساعدی اضافه کرد: همچنین از فردا تا روز یکشنبه هفته آینده دمای هوا در سطح استان روند کاهشی خواهد داشت.
وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گاهی باد و گرد و خاک و امروز تا اوایل وقت فردا در برخی مناطق، عمدتاً نواحی شمالی و مرکزی استان، گاهی افزایش ابر و به صورت پراکنده بارش باران با احتمال رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی و از عصر امروز به تدریج شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۲ گاهی ۵۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی افزود: در این مدت ارتفاع موج دریا ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر و از بامداد فردا در فراساحل جنوبی ۱۲۰ تا ۲۴۰ سانتیمتر خواهد بود.